مجازات زندان برای مدیرعامل شرکت Terix
سرقت فریم‌ورک‌ به‌روزرسانی‌های اوراکل
کد مطلب: 13916
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۴۹
 
مدیرعامل شرکت پشتیبانی فناوری‌های اوراکل به اتهام سرقت فریم‌ورک‌های مربوط به وصله‌های امنیتی و به‌روزرسانی‌های اوراکل زندانی شد.
سرقت فریم‌ورک‌ به‌روزرسانی‌های اوراکل
 
 
Share/Save/Bookmark
مدیرعامل شرکت پشتیبانی فناوری‌های اوراکل به اتهام سرقت فریم‌ورک‌های مربوط به وصله‌های امنیتی و به‌روزرسانی‌های اوراکل زندانی شد.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، مدیرعامل شرکت Terix که در اصل کمپانی پشتیبانی‌کننده فناوری‌های اوراکل محسوب می‌شود به اتهام سرقت فریم‌ورک‌های مربوط با وصله‌های امنیتی و به‌روزرسانی‌های اوراکل و استفاده از آنها در جریان پشتیبانی از مشتریان به دو سال حبس و پرداخت ۱۰۰ هزار دلار جریمه نقدی محکوم شد.

برنارد دی اپلبای، یکی از صاحبان و مدیرعامل شرکت Terix، در دادگاه‌های منطقه‌ای آمریکا به اتهام کسب درآمد ۱۰ میلیون دلاری از IP اوراکل در قالب Sun Solaris و دیگر وصله‌های امنیتی سخت‌افزاری محکوم شد. بر اساس حکم دادگاه اپلبای پس از پشت سر گذاشتن دوره محکومیت خود در زندان به مدت دو سال تحت نظارت ماموران پلیس زندگی خواهدکرد.

اپلبای و سه مدیر ارشد دیگر در شرکت Terix، آگوست ۲۰۰۷ به اتهام راه‌اندازی سه شرکت با هویت جعلی،‌ ارائه خدمات تلفنی پیش‌پرداخت و کارت‌های اعتباری پیش‌پرداخت برای اعمال قراردادهای پشتیبانی از یک سرور واحد برای شرکت‌های Sun و اوراکل محکوم شدند.

بر اساس رای این دادگاه، جیمز ای اولدینگ، یکی دیگر از صاحبان و مدیر عملیاتی Terix، نیز به یک سال و یک روز حبس در زندان و پرداخت ۵۰ هزار دلار جریمه نقدی محکوم شده‌است. وی پس از گذراندن دوره حبس به مدت سه‌سال تحت نظارت ماموران پلیس زندگی خواهد‌کرد.
بر اساس رای نهایی دادگاه، دو فرد دیگر که مدیریت فروش و مدیر خدمات فناوری Terix را برعهده داشتند از وصله‌های امنیتی اوراکل برای ۵۰۰ مشتری شرکت Terix استفاده‌کردند. این شرکت بیش از ۲۷۰۰ وصله امنیتی و به‌روزرسانی اوراکل را بین سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۴ میلادی دانلود کرد.
مرجع : همکاران سیستم