برای نخستین‌بار در کشور
ساخت نرم‌افزار ریموت دسکتاپ «فرادسک»
کد مطلب: 13920
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۰
 
اولین نرم‌افزار ریموت دسکتاپ ایرانی با عنوان «فرادسک» با دارا بودن قابلیت رقابت با نمونه‌های خارجی همچون Teamveiwer تولید شد.
ساخت نرم‌افزار ریموت دسکتاپ «فرادسک»
 
 
Share/Save/Bookmark
اولین نرم‌افزار ریموت دسکتاپ ایرانی با عنوان «فرادسک» با دارا بودن قابلیت رقابت با نمونه‌های خارجی همچون Teamveiwer تولید شد.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، متخصصان ایرانی با توجه به نیاز دسترسی به یک کامپیوتر خاص به‌منظور پشتیبانی، دورکاری و... و عدم وجود نرم‌افزار ریموت دسکتاپ ایرانی با تأکید بر امنیت‌، کاربری آسان و برآورده کردن نیازهای کاربری در سطوح مختلف، اقدام به ساخت و ارائه اولین نرم‌افزار ریموت دسکتاپ ایرانی کردند.

محصول «فرادسک» تمامی قابلیت‌های رقبای مشابه خارجی مانند Teamveiwer ،anydesk و ammy را داراست. فرادسک به‌صورت پیش‌فرض در نسخه پرتابل با حجمی کمتر از ۲ مگابایت ارائه می‌شود که باعث کاهش سربار سیستم و تنظیمات مراحل نصب می‌شود. این نرم‌افزار با محصولات خانواده مایکروسافت سازگار و تست شده‌است و از ابتدا در دو نسخه با معماری ۳۲ یا ۶۴ بیتی عرضه شده‌است.

فرادسک با بهره‌گیری از قوی‌ترین سرورهای داخلی در بهترین دیتاسنترهای ایرانی در بستر شبکه ملی طراحی شده‌است و وابستگی به خارج را به صفر رسانده‌است و با استفاده از رمزنگاری داده‌ها مطابق استاندارد TLS۱.۲ و استفاده از شبکه ملی اطلاعات از امنیت مناسبی برخوردار است.

بهره‌گیری از به‌روزترین متد‌ها و تکنولوژی کدنویسی سبب شده‌است که فرادسک در بدترین شرایط سرعت اینترنت نیز عملکردی قابل قبول داشته‌باشد. استفاده از کامپوننت و پورت‌های ارتباطی استاندارد در کدنویسی فرادسک، نیاز به دست‌کاری و تغییرات در فایروال و روترها در مبدا و مقصد را به صفر رسانده‌است

امکان گفتگوی آنلاین و در محیط برنامه حین انجام کار باعث سهولت ارتباط و کاهش هزینه‌های ارتباطی بین دو طرف شد‌ه‌است. طراحی مینی‌مال و چشم‌نواز محیط کاربری فرادسک باعث آسودگی کاربر نهایی در استفاده از نرم‌افزار شده‌است. این محصول با امکان ارسال و دریافت فایل با کشیدن و انتقال کلیپ‌بورد طرفین حین انجام کار، لذت و سهولت انجام دورکاری را به بالاترین حد خود رسانده‌است.

این نرم‌افزار توسط متخصصان جوان شرکت شرکت آسان‌افزار نو ابتکار طراحی و تولید شده‌است. تیم فنی فرادسک آماده ارائه خدمات پشتیبانی در مواقع بروز مشکلات احتمالی در تمامی طول ایام سال است.