نسخه ایمن‌تر جی‌میل
نامه‌ها دارای تاریخ مصرف می‌شوند
کد مطلب: 13937
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۴
 
گوگل در نسخه جدید جی‌میل به کاربران امکان ارسال نامه‌های قابل انقضا را می‌دهد.
نامه‌ها دارای تاریخ مصرف می‌شوند
 
 
Share/Save/Bookmark
گوگل در نسخه جدید جی‌میل به کاربران امکان ارسال نامه‌های قابل انقضا را می‌دهد.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، برخی تصاویر منتشر شده در اینترنت نشان می‌دهد، گوگل در حال طراحی نسخه‌ای تازه از جی‌میل است که از طریق آن می‌توان ایمیل‌هایی با امنیت بالا و تاریخ انقضای مشخص ارسال کرد.

طراحی جدید ظاهری متفاوت و پاکیزه را برای جی‌میل به ارمغان می‌آورد. ازجمله عوامل ایجاد این تفاوت می‌توان به افزوده شدن قابلیت ارسال ایمیل‌های دارای تاریخ انقضا اشاره کرد که از طریق بخشی به نام حالت محرمانه در دسترس هستند.

از این طریق می‌توان ایمیل‌هایی برای اشخاص خاص ارسال کرد که تنها توسط همان فرد و برای زمان محدودی که از قبل مشخص شده، قابل خواندن هستند. فرد ارسال‌کننده خواهد‌توانست مدت‌زمان قابل خواندن بودن ایمیل ارسالی اعم از چندهفته، ماه یا سال را مشخص کند و بعد از آن دسترسی به آن ایمیل و مطالعه آن غیرممکن می‌شود.

این اقدام گوگل تقلیدی از برخی خدمات ارسال ایمیل مانند پروتون و همین‌طور شبکه اجتماعی اسنپ‌چت محسوب می‌شود که ارسال پیام‌ها و تصاویر دارای تاریخ انقضا را ممکن می‌کنند.

کپی، باز ارسال، چاپ کردن، بارگذاری و هرگونه استفاده جانبی از ایمیل‌های دارای تاریخ انقضا ناممکن است و فرستنده در صورت تمایل می‌تواند برای گیرنده یک کد فعال‌سازی هم ارسال کند تا وی تنها با ورود آن قادر به مشاهده ایمیل مذکور باشد.
مرجع : خبرگزاری فارس