در نشست خبری نظام صنفی رایانه‌ای اعلام شد
آغاز ثبت‌نام الکامپ در روزهای پایانی اردیبهشت
اختصاصی افتانا- فریبا یاراحمدی
کد مطلب: 13942
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۵۶
 
سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور از آغاز فرایند ثبت‌نام الکامپ بیست‌وچهارم در روزهای پایانی اردیبهشت‌ماه خبر داد.
آغاز ثبت‌نام الکامپ در روزهای پایانی اردیبهشت
 
 
Share/Save/Bookmark
سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور از آغاز فرایند ثبت‌نام الکامپ بیست‌وچهارم در روزهای پایانی اردیبهشت‌ماه خبر داد.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، ناصرعلی سعادت، رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای، زمان ثبت‌نام بیست‌و‌چهارمین نمایشگاه الکامپ را اواخر اردیبهشت ماه اعلام کرد و گفت: این نمایشگاه ۶ تا ۹ مردادماه 97 در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.

وی که در نشست خبری که روز دوشنبه برگزار شد، گفت: امسال دو نمایشگاه الکامپ و تلکام ادغام نمی‌شوند. در یک سند چندجانبه تمامی بازیگران و افراد موثر در این دو نمایشگاه مسئله ادغام را پذیرفتند، اما این در شرایطی است که با تغییر زمان برگزاری و افزایش فضای اختصاص‌یافته به الکامپ، دیگر امکان حضور نمایشگاه دیگری در کنار آن فراهم نیست. این دو نمایشگاه باسابقه طولانی در کشور فعالیت می‌کنند، اما جنس آنها از هم متفاوت است. تلکام اکنون یک نمایشگاه تخصصی B2B است و الکامپ دامنه وسیع‌تری را پوشش می‌دهد. ضمن اینکه هرگز چنین نگاهی هم از سوی سازمان وجود نداشته‌است که این دو هم‌زمان برپا شوند.

در این زمینه محمدباقر اثنی‌عشری، رئیس شورای مرکزی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای، نیز با اشاره به آغاز ثبت‌نام الکامپ از اواخر اردیبهشت‌ماه، افزود: الکام استارز ازجمله محورهای اصلی الکامپ امسال است که طی سه سال از ۸۰ استارتاپ به ۴۵۰ کسب‌وکار نوپا رسید و رشد چشمگیری را به ثبت رساند. انتظار داریم امسال نیز شاهد رشد و پیشرفت الکام‌استارز باشیم. الکام‌گیمز به‌عنوان محور دیگر الکامپ است که تلاش می‌کنیم امسال بیشتر دیده شود و الکام‌ترندز را هم مانند سال گذشته خواهیم داشت. همچنین امسال بر حضور تولیدات داخلی نیز تاکید خواهیم داشت. در کنار این بخش‌ها وزن اصلی IT کشور شامل شرکت‌های نرم‌افزاری، سخت‌افزاری، اینترنتی نیز در الکامپ جایگاه ویژه‌ای خواهند داشت. همین‌طور در خصوص مباحث نوینی مانند اینترنت اشیاء، IOT، بیگ‌دیتا، هوش مصنوعی و غیره اهداف و برنامه‌هایی در دست داریم.

اثنی عشری حضور شرکت‌ها و کشورهای خارجی در این نمایشگاه را منوط به فراهم بودن شرایط اقتصادی و سیاسی عنوان کرد و گفت: پیش‌بینی می کنیم در سال جاری نیز همانند سال‌های گذشته، شرکت‌های خارجی حضور یابند، ولی در مورد تعداد آنها اعمال فشاری نمی‌کنیم.

زمان برگزاری نمایشگاه بین‌المللی الکامپ که پیش از این در نیمه دوم سال برگزار می شد از دوره گذشته در تقویم نمایشگاهی به فصل تابستان منتقل شده‌است.