آسیب‌پذیری امنیتی در زنگ در هوشمند رینگ
کد مطلب: 14060
تاریخ انتشار : جمعه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۴
 
شرکت رینگ در حال بررسی حفره امنیتی زنگ در هوشمند است که ساکنان منازل را تهدید می‌کند.
آسیب‌پذیری امنیتی در زنگ در هوشمند رینگ
 
 
Share/Save/Bookmark
شرکت رینگ در حال بررسی حفره امنیتی زنگ در هوشمند است که ساکنان منازل را تهدید می‌کند.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، اگرچه تولید زنگ درهای ویدئویی هوشمند مدت‌زمان موردنیاز برای شناسایی افراد مراجعه‌کننده و باز کردن در را به حداقل رسانده‌است، اما مشکلات امنیتی در آنها می‌تواند خطرآفرین شود.

بررسی‌های موسسه اینفورمیشن از وجود یک حفره امنیتی در زنگ درهای ویدئویی محبوب شرکت رینگ خبر می‌دهد. رینگ به‌تازگی توسط آمازون و با پرداخت یک‌میلیارد دلار خریداری شده‌است.

مشکل یادشده موجب می‌شود که در صورت تغییر کلمه عبور برنامه تلفن همراه این زنگ، کاربران برای ورود مجدد به محیط برنامه نیازی به وارد کردن نام کاربری و کلمه عبور نداشته‌باشند.

این اختلال موجب می‌شود که اگر بخواهید دسترسی فردی را که قبلا به برنامه مذکور دسترسی داشته، قطع کنید در عمل قادر به این کار نباشید و وی خواهد توانست با ورود به محیط برنامه تلفن همراه این زنگ فعالیت هایی را که در برابر درب ورودی منزل شما انجام می شود زیر نظر بگیرد.

نکته نگران‌کننده این است که این برنامه بعد از تغییر کلمه عبور هرگز از کاربران نمی‌خواهد دوباره وارد محیط آن شده و نام کاربری و کلمه عبور تازه را وارد کنند. شرکت رینگ می‌گوید از این موضوع خبر دارد و در حال بررسی آن است.
مرجع : خبرگزاری مهر