خرم‌آبادی درباره فعالیت‌های صنفی در تلگرام گفت
کسب‌وکار اینترنتی در تلگرام ممنوع است
کد مطلب: 14072
تاریخ انتشار : شنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۰
 
عبدالصمد خرم‌آبادی می‌گوید فعالیت صنفی در بستر تلگرام ممنوع است و کسب‌وکارهای اینترنتی باید به سمت پیام‌رسان‌های داخلی بروند.
کسب‌وکار اینترنتی در تلگرام ممنوع است
 
 
Share/Save/Bookmark
عبدالصمد خرم‌آبادی می‌گوید فعالیت صنفی در بستر تلگرام ممنوع است و کسب‌وکارهای اینترنتی باید به سمت پیام‌رسان‌های داخلی بروند.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، عبدالصمد خرم‌آبادی، معاون قضایی دادستان کل کشور، می‌گوید طی جلسه‌ا در معاونت امور فضای مجازی دادستانی کل کشور مقرر شد که اگر واحدهای صنفی به فعالیت صنفی یا تبلیغاتی در تلگرام ادامه دهند، وزارت صنعت و مراجع صنفی اقدامات قانونی لازم را به‌عمل آورند.

عبدالصمد خرم آباد در کانال خود در پیام‌رسان سروش اعلام کرد:
«فعالیت صنفی در بستر تلگرام ممنوع است. واحدهای صنفی و کسب‌و‌کارهای اینترنتی باید فعالیت‌های خود را به شبکه‌های اجتماعی داخلی منتقل کنند.

هفته گذشته جلسه‌ای با حضور نمایندگان مرکز ملی فضای مجازی، مرکز امور اصناف و بازرگانی وزارت صنعت معدن تجارت، مرکز توسعه تجارت الکترونیکی، اتاق اصناف ایران، پلیس اماکن ناجا و اتحادیه کسب و کارهای فضای مجازی در معاونت امور فضای مجازی دادستانی کل کشور برگزار شد.

در این جلسه نحوه اجرای بخش‌نامه مورخه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ نیروی انتظامی در خصوص «ممنوعیت فعالیت واحدهای صنفی و تجاری کشور در بستر شبکه‌های اجتماعی بیگانه» مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در جلسه مذکور با تاکید بر اینکه فعالیت واحدهای صنفی در بستر تلگرام موجب ذخیره بخش عمده‌ای از داده‌های عظیم (big data) کشور در سامانه‌های رایانه‌ای خارجی و سوءاستفاده بیگانگان از این داده‌ها خواهدشد و با توجه به مجرمانه بودن اقداماتی که موجب دسترسی بیگانگان به داده‌های عظیم کشور می‌شوند، مقرر شد:

۱- مسئولان ذی‌ربط در وزارت صنعت معدن تجارت و اتاق اصناف ایران و اتحادیه‌های امور صنفی به کلیه واحدهای صنفی اعم از کسب‌و‌کارهای اینترنتی و غیر اینترنتی سراسر کشور اعلام و ابلاغ نمایند «از هرگونه فعالیت تبلیغاتی و خدماتی در پیام‌رسان فیلتر شده تلگرام اکیداً خودداری کنند و فعالیت‌های خود را به شبکه‌های اجتماعی بومی منتقل نمایند.

۲- در صورتی که واحدهای صنفی پس از اطلاع‌رسانی به فعالیت صنفی و یا تبلیغاتی خود در بستر شبکه اجتماعی تلگرام ادامه دهند، وزارت صنعت معدن تجارت و مراجع صنفی اقدامات قانونی لازم را به‌عمل آورند.»
مرجع : خبرگزاری ايسنا