آژانس امنیت سایبری آلمان هشدار داد

خطر حفره Spectre-Next Generation در تراشه‌ها

خبرآنلاین , 30 ارديبهشت 1397 ساعت 13:00

آژانس امنیت سایبری آلمان به سازندگان تراشه و سی‌پی‌یو در مورد حملات احتمالی هکرها از طریق آسیب‌پذیری جدید کشف‌شده هشدار داد.


آژانس امنیت سایبری آلمان به سازندگان تراشه و سی‌پی‌یو در مورد حملات احتمالی هکرها از طریق آسیب‌پذیری جدید کشف‌شده هشدار داد.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، آژانس فدرال سایبری آلمان (BSI) این آژانس از کشف حفره جدیدی به نام Spectre-Next Generation یا نسل جدید آسیب‌پذیری معروفی که در ژانویه تحت نام‌های meltdown و Spectre منتشر شدند، خبر داد که ممکن است هکرها از طریق آن، به دیتای شخصی ازجمله پسورد و کلیدهای رمزگذاری شده دسترسی پیدا کنند.

هرچند از حمله جدی در بیرون از لابراتوارهای علمی گزارشی نشده‌است، اما به گفته این آژانس هکرها ممکن است از روی اطلاعات ریزی که دریافت کرده‌اند به متد جدید دست بیابند.

اینتل بدون ذکر جزییات از همکاری با محققان درباره کشف و رفع آسیب‌پذیری‌های جدید سخن گفته‌است و درحالی‌که AMD اعلام کرده‌است اخبار رسانه‌ها را دریافت کرده‌است، اما کمپانی ARM هیچ واکنشی به این خبر نشان نداده‌است.

طبق گزارشی در مجله آلمانی "c't"، محققان سایبری بیش از هشت حفره جدید در تراشه‌ها و سی‌پی‌یوهای معروف پیداکرده‌اند که می‌تواند خطرناک باشد و مورد سوءاستفاده هکرها قرار گیرد.


کد مطلب: 14079

آدرس مطلب: http://www.aftana.ir/fa/doc/news/14079/خطر-حفره-spectre-next-generation-تراشه-ها

افتانا
  http://www.aftana.ir