اقدام گوگل برای امنیت سایت‌ها در گوگل‌کروم
حذف نماد قفل سبزرنگ و کلمه Secure
کد مطلب: 14080
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۰
 
در نسخه جدید (version ۷۰) مرورگر گوگل‌کروم، نماد قفل سبزرنگ و کلمه Secure حذف می‌شوند.
حذف نماد قفل سبزرنگ و کلمه Secure
 
 
Share/Save/Bookmark
در نسخه جدید (version ۷۰) مرورگر گوگل‌کروم، نماد قفل سبزرنگ و کلمه Secure حذف می‌شوند.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، شرکت گوگل به‌تازگی اعلام کرده‌است که در جدیدترین نسخه به‌روزرسانی‌شده از مرورگر اینترنتی اختصاصی خود، یعنی گوگل‌کروم، دیگر از نماد قفل سبزرنگ و واژه Secure که به معنای امن بودن درگاه اینترنتی و وب‌سایت موردنظر کاربران است، استفاده نمی‌کند.

در نسخه جدید (version ۷۰) مرورگر گوگل‌کروم، حذف این نمادهای متداول در کنار پروتکل‌های رمزنگاری‌شده HTTPS را شاهد خواهیم‌بود. گوگل چندسال پیش به‌منظور افزایش آگاهی کاربران از میزان امنیت وب‌سایت موردنظرشان از نماد قفل سبزرنگ و واژه Secure و همچنین افزودن حرف S در کنار پروتکل اینترنتی HTTP استفاده کرد تا کاربران را از خطر حملات سایبری باج‌افزارها و بدافزارهای تحت پوشش درگاه‌های اینترنتی ناامن برهاند، اما حالا این شرکت عنوان کرده‌است که کاربران باید توقع داشته‌باشند که یک وب‌سایت به‌طور پیش‌فرض و در حالت عادی نیز ایمن باشد.

کاربران در صورت ورود به یک وب‌سایت نا‌امن، اخطاری مبنی بر امن نبودن درگاه موردنظر دریافت می‌کنند که آنها را از ورود به آن بر حذر می‌دارد؛  بنابراین کاربران باید از این پس برای ورود به وب‌سایت‌های مختلف دقت و توجه بسیار بیشتری داشته‌باشند تا از خطر نفوذ هکرها و بدافزارهای خطرناک به رایانه و گوشی هوشمند خود مصون بمانند.
مرجع : خبرگزاری ايسنا