روز هفدهم ژوییه 2018
یاهو مسنجر برای همیشه خاموش می‌شود
کد مطلب: 14164
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۵۸
 
شرکت یاهو تا یک‌ماه دیگر به زندگی یاهو مسنجر، قدیمی‌ترین پیام‌رسان جهان، پایان می‌دهد.
یاهو مسنجر برای همیشه خاموش می‌شود
 
 
Share/Save/Bookmark
شرکت یاهو تا یک‌ماه دیگر به زندگی یاهو مسنجر، قدیمی‌ترین پیام‌رسان جهان، پایان می‌دهد.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، شرکت یاهو ، توسعه‌دهنده پیام‌رسان یاهو مسنجر، به تازگی در بیانیه‌ای عنوان کرده‌است که قصد دارد عمر یاهو مسنجر را تا ۱۷ ژوئیه به پایان برساند. بدین‌ترتیب از کاربران این پیام‌رسان قدیمی درخواست کرده است که تا قبل از این تاریخ در صورت نیاز، تمامی اطلاعات خود را از آن استخراج کنند و از پایان کار آن آگاهی یابند.

بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران بر این باورند که دلیل براندازی حکمرانی چندین و چند ساله قدیمی‌ترین پیام‌رسان جهان توسط یاهو، شرکت سازنده و توسعه‌دهنده‌اش، بسیار مبهم و سوال‌برانگیز است، اما این شرکت در بیانیه‌ای که خود منتشر کرده‌است، اعلام کرد: با اینکه ما مطلع هستیم تعداد زیادی از کاربران وفادار همچنان از این سرویس یاهو استفاده می‌کنند، اما با توجه به پیشرفت روزافزون و خیره‌کننده علم و تکنولوژی در زمینه اپلیکیشن‌های پیام‌رسان و شبکه‌های اجتماعی تصمیم گرفته‌ایم که ابزار، پلتفرم و سرویس‌های جدید و به‌روز دیگری را جایگزین این سرویس قدیمی کنیم و نظر خیل عظیمی از کاربران جهان را به خود جلب کنیم. بدون شک، کاربران پس از آشنایی و استفاده از سرویس‌های جدید یاهو از این تصمیم کنونی ما خوشحال و خشنود خواهندشد.

البته یاهو اعلام کرده‌است که کاربران یاهو مسنجر قادر خواهند‌بود با استفاده از یاهو آی‌دی خود، تاریخچه مکالمات خود را بر روی رایانه خود دانلود و ذخیره‌سازی کنند.

چندی پیش بود که یاهو پیام‌رسان جدیدی را تحت عنوان سنجاب (Squirrel) معرفی و رونمایی کرد و به نظر می‌رسد که این اپلیکیشن جایگزین یاهو مسنجر خواهدشد؛ این پیام‌رسان جدید قابلیت‌های جدید و جذابی ازجمله ایجاد مکالمات مخفی، بی‌صدا کردن مکالمات و ویژگی Blasts به منظور مشاهده پست‌های ارسال‌شده توسط تعداد اعضای گروه را داراست.
مرجع : خبرگزاری ايسنا