اتهام: سرقت اطلاعات محرمانه
دستگیری 74 مجرم سایبری
کد مطلب: 14185
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۵۹
 
وزارت دادگستری ایالات متحده آمریکا از دستگیری ۷۴ مجرم سایبری در این کشور به اتهام سرقت اطلاعات محرمانه اشخاص و شرکت‌های تجاری خبر داد.
دستگیری 74 مجرم سایبری
 
 
Share/Save/Bookmark
وزارت دادگستری ایالات متحده آمریکا از دستگیری ۷۴ مجرم سایبری در این کشور به اتهام سرقت اطلاعات محرمانه اشخاص و شرکت‌های تجاری خبر داد.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، وزارت دادگستری ایالات متحده آمریکا  اعلام کرد که ۷۴ نفر از مجرمان سایبری توسط ماموران پلیس فدرال آمریکا (FBI) دستگیر شدند و تحویل مقامات قضایی داده‌شده‌اند. این افراد که ۴۲ نفر از آنها در این کشور بودند در سرقت اطلاعات محرمانه و شخصی اشخاص حقیق و حقوقی و همچنین شرکت‌های تجاری کوچک و بزرگ در جهان دست داشته‌اند

طبق این بیانیه سایر مجرمان سایبری در کشورهای نیجریه، کانادا، جزیره موریس و لهستان مستقر و فعال بوده‌اند و میلیون‌ها کاربر شخصی و تجاری را در جهان با مشکلات متعددی مواجه ساخته‌اند.

طبق گزارش و آمارهای منتشر شده از سوی مقامات فدرال مربوطه، این مجرمان سایبری با هک و حملات سایبری و اقدامات سوءاستفاده گرانه‌ای که از ایمیل، حساب‌های کاربری و دستگاه‌های الکترونیکی کاربران اینترنتی انجام داده‌اند، برآورد می‌شود که حدود ۱۴ میلیون دلار به‌دست آورده‌اند.

به گفته آنها، این مجرمان با دسترسی به اطلاعات شخصی و محرمانه کاربران و شرکت‌ها از قربانیان اخاذی کرده و در قبال بازگرداندن داده‌هایشان، مبالغ هنگفتی دریافت می‌کرده‌اند.

راندولف تکس الیس، مدیر سرویس‌های محرمانه ایالات متحده، در بیانیه‌ای عنوان کرد که رشد قارچ‌مانند دامنه‌های سایبری و جرایم اینترنتی باعث شد تا ما به روش‌های نوین و جدیدی برای دسترسی و ردیابی مجرمان سایبری روی آوریم.

بر اساس گزارش وزارت دادگستری آمریکا، این مجرمان سایبری بیشتر آن دسته از کارمندان و کارکنانی را که هدف قرار داده‌اند که به امور مالی، حسابرسی و نقل و انتقالات پولی شرکت‌هایشان دسترسی داشته‌اند.

سالانه شرکت‌ها و سازمان‌های دولتی و خصوصی بزرگی در سراسر جهان متحمل خسارات و آسیب‌های جبران‌ناپذیری می‌شوند که از جمله مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به حمله سایبری به شرکت مالی اکوئیفاکس در آمریکا، سازمان بهداشت و سلامت در انگلستان، وزارت‌های دفاع و امور خارجه بسیاری از کشورها و شرکت حسابرسی دیلویت (Deloitte) در آمریکا اشاره کرد.

بنابراین می‌توان گفت خطر حملات سایبری در کمین تمامی افراد، کاربران و شرکت‌های کوچک و بزرگ در جهان است و دیگر نمی‌توان ادعا کرد که کسی از گزند و خطرات حملات سایبری در امان است. حمله سایبری توسط بدافزار واناکرای (WannaCry) به‌طور قطع یکی از مهلک‌ترین حملاتی است که در طول سال‌های اخیر صورت گرفته‌است.
مرجع : خبرگزاری ايسنا