حمله Xenotime به زیرساخت‌های آمریکا
کد مطلب: 14186
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۰
 
گروه هکری Xenotime زیرساخت‌های صنعتی آمریکا را هدف قرار داده‌است.
حمله Xenotime به زیرساخت‌های آمریکا
 
 
Share/Save/Bookmark
گروه هکری Xenotime زیرساخت‌های صنعتی آمریکا را هدف قرار داده‌است.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، عملکرد گروهی که اقدام به طراحی بدافزار Triton کردند، همانند گروهی است که سال گذشته زیرساخت‌های صنعتی شرق آسیا را هدف قرار داده‌بود.

گروه امنیت سایبری «Dragos Inc» موفق به شناسایی این گروه شده‌است و نام Xenotime را محققان این شرکت روی گروه یاد شده قرار داده‌اند. این گروه، سال گذشته تجهیزات مربوط به نفت و گاز را هدف قرار داده‌بود و امسال تجهیزات صنعتی آمریکا را مورد تهاجم قرار دادند.

حملات جدید به‌شدت تجهیزات سخت‌افزاری را تحت‌تاثیر قرار داده و آسیب‌های گسترده‌ای ابزار فیزیکی را تهدید می‌کند. برخی از این ابزار فیزیکی تاثیر مستقیم روی جان انسان‌ها و زندگی افراد دارد، لذا در صورت نفوذ و تخریب آن عواقب جبران‌ناپذیری به همراه خواهد داشت.

اورن اسیپر (Oren Aspir)، کارشناس ارشد شرکت امنیت سایبری Cyberbit، طی گزارشی اعلام کرد که این احتمال وجود دارد بدافزار یاد شده توسط روسیه طراحی و پیاده‌سازی شده‌باشد، زیرا حملات مشابهی صورت گرفته که از تجزیه‌و‌تحلیل کد‌های آن مشخص شده‌است که تهاجم‌ها توسط روسیه انجام گرفته‌است.

طبق اظهارات صورت گرفته توسط کارشناسان غربی، زیرساخت‌های حیاتی آمریکا مانند گاز، برق، انرژی و... آسیب‌پذیری‌های گسترده‌ای دارند.

دلیل این آسیب‌پذیری‌ها آن است که سامانه‌ها و تجهیزات به کار رفته عموما قدمی بوده و به‌روز‌رسانی‌های امنیتی روی آنها انجام نشده‌است، لذا همین موضوع سبب شده تا با مشکلات متعدد روبه‌رو شوند.
مرجع : سایبربان