جاسوس‌بازی یک اپلیکیشن
لالیگا جاسوس از کار درآمد
کد مطلب: 14188
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۱
 
لیگ فوتبال اسپانیا (لالیگا) اعتراف کرد که اپلیکیشن لالیگا از کاربران خود جاسوسی می‌کرده‌است.
لالیگا جاسوس از کار درآمد
 
 
Share/Save/Bookmark
لیگ فوتبال اسپانیا (لالیگا) اعتراف کرد که اپلیکیشن لالیگا از کاربران خود جاسوسی می‌کرده‌است.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، لالیگا اعلام کرد که اپلیکیشن آن با ردیابی مکان و ثبت کلیپ صوتی از کاربران از آنها جاسوسی می‌کرده‌است. هدف آن از این کار یافتن افرادی بوده‌است که به‌طور غیرقانونی مسابقات را پخش می‌کرده‌اند.

لیگ فوتبال اسپانیا (لالیگا) اعتراف کرد که اپلیکیشن رسمی موبایلش به‌طور رسمی صدای کاربران را ثبت می‌کرده تا افرادی که غیر‌قانونی بازی‌های فوتبال را پخش می‌کنند، دستگیر کند.

این لیگ در این مورد اعلام کرد که این اپلیکیشن، مکان کاربران را ردیابی می‌کرد و اگر آنها در رستوران بودند کلیپ‌های صوتی را با استفاده از میکروفون‌های دستگاه ثبت می‌کرده‌است.

این اپلیکیشن با استفاده از یک الگوریتم تشخیص می‌داد فرد در حال تماشای بازی فوتبال است یا اینکه آیا صاحب رستوران یا کافه اجازه پخش بازی را دارد یا خیر.

لالیگا اعلام کرد که هیچ کار خلاف قانونی انجام نداده‌است و کاربران، خود به اپلیکیشن اجازه دسترسی به مکان و میکروفون را داده‌اند.

همچنین اعلام کرد که هیچ‌یک از کارمندان به کلیپ‌های صوتی ثبت‌شده گوش نداده‌اند.

این اپلیکیشن تاکنون ۱۰ میلیون‌بار در سراسر جهان دانلود شده‌است. البته لالیگا اعلام کرداز کاربران خارج از اسپانیا هیچ کلیپ صوتی ثبت نکرده‌است.

این سازمان ادعا می‌کند پخش غیرقانونی مسابقات تاکنون سالانه بیش از ۱۵۰ میلیون یورو خسارت برای آن در بر داشته‌است.
مرجع : خبرگزاری مهر