کارشناسان امنیتی با حذف ایمیل‌های قدیمی مخالف‌اند
کد مطلب: 14207
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۰۰
 
به‌گفته برخی دانشمندان امنیتی،ایمیل‌های قدیمی‌تان را حذف نکنید، بلکه به فکر به‌روزرسانی‌های امنیتی‌شان هم باشید.
کارشناسان امنیتی با حذف ایمیل‌های قدیمی مخالف‌اند
 
 
Share/Save/Bookmark
به‌گفته برخی دانشمندان امنیتی، ایمیل‌های قدیمی‌تان را حذف نکنید، بلکه به فکر به‌روزرسانی‌های امنیتی‌شان هم باشید.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، اگر شما نیز جزو آن دسته از کاربرانی هستید که سال‌هاست از برخی ایمیل و پست‌های الکترونیکی استفاده‌نمی‌کنند باید بدانید طبق نظر کارشناسان امنیت سایبری نباید آنها را برای همیشه از بین ببرید.

این روزها با افزایش غرق شدن در شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌ها، تعداد زیادی از کاربران فضای مجازی دیگر از سرویس‌های پست الکترونیکی یا ایمیل‌هایی که قبلا به منظور ارتباط با دیگران استفاده می‌کردند، بهره نمی‌برند؛ بنابراین ممکن است به فکر از بین بردن و دی‌اکتیو کردن این حساب‌های کاربری برای همیشه بیفتند.

اما جالب اینجاست که کارشناسان و متخصصان امنیت سایبری در موسسه فرانهوفر آلمان که در زمینه ارتباطات و پردازش اطلاعات فعالیت می‌کند بر این باورند که کاربران حتی درصورت عدم نیاز به حساب‌های کاربری قبلی و قدیمی به هیچ عنوان نباید آنها را برای همیشه از بین ببرند و یا حذف کنند.

به نظر آنها، حساب‌های کاربری و ایمیل‌های قدیمی که دیگر از آنها استفاده نمی‌کنید، ممکن است به ابزاری برای سوءاستفاده مجرمان سایبری و هکرها تبدیل شود، به گونه‌ای که شما با حذف این حساب‌های کاربری، این امکان را به مجرمان سایبری و غریبه‌ها می‌دهید تا به تمامی حساب‌های کاربری که قبلا به‌طور خودکار با ایمیل و دستگاه‌های الکترونیکی مورد کاربرد شما لینک و متصل بوده‌است، این‌بار بدون اطلاع شما به آنها دسترسی پیدا کنند.

به گفته این متخصصان فعال در حوزه امنیت سایبری در برخی موارد پیش آمده‌است که کاربران جدید هنگام ساختن حساب کاربری جدید، ممکن است نام و آدرس کاربری‌شان بسیار شبیه به همان آدرس و نام کاربری ایمیل قبلی شما دربیاید. در اینجا، احتمال ایجاد مشکلات امنیتی به‌طور قابل ملاحظه‌ای بالا می‌رود و شانس شما را برای محافظت از اطلاعات‌تان به‌شدت کاهش می‌دهد.

این بدان معناست که ممکن است این شباهت شانسی و اتفاقی، مشکلاتی را برای هردو کاربر ازجمله ارسال اشتباهی فیش‌های پرداختی، قبض‌های موبایل، استعلام موارد خاص و پیش‌فاکتور و فیش خریدهای اینترنتی ایجاد کند و برای هر دو طرف دردسرساز شود.

بنابراین طبق نظر و عقیده این دسته از کارشناسان، در صورتی که دارای یک ایمیل قدیمی هستید که سال‌هاست از آن هیچ استفاده‌ای نکرده‌اید، بهتر است از فکر حذف همیشگی آن بیرون بیایید و در صورت نیاز، دوباره آن را فعال‌سازی کنید و با ارتقای مراحل امنیتی، حریم خصوصی و امنیت سایبری اطلاعات خود را افزایش دهید.
مرجع : خبرگزاری ايسنا