سامسونگ عکس‌های کاربران را بدون اجازه ارسال می‌کند
کد مطلب: 14244
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ تير ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۵۳
 
یک برنامه می‌تواند عکس‌های کاربران گوشی‌های سامسونگ را برای دیگران بفرستد.
سامسونگ عکس‌های کاربران را بدون اجازه ارسال می‌کند
 
 
Share/Save/Bookmark
یک برنامه می‌تواند عکس‌های کاربران گوشی‌های سامسونگ را برای دیگران بفرستد.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، برخی گوشی‌های سری گالکسی سامسونگ بدون اجازه کاربران، عکس‌های موجود در حافظه گوشی را برای برخی شماره‌های ذخیره‌شده در تلفن همراه می‌فرستد.

بررسی‌ها نشان می‌دهد این کار از طریق برنامه Messages سامسونگ صورت می‌گیرد و ده‌ها عکس در گوشی هر کاربر برای تعدادی از شماره‌های فهرست تماس وی فرستاده می‌شود.

اولین‌بار تعدادی از کاربران گوشی‌های سری گالکسی سامسونگ که متوجه این مشکل شده‌بودند، اطلاعاتی را در این زمینه در سایت ردیت به اشتراک گذاشتند. این مشکل توسط تعدادی از کاربران گوشی‌های گالکسی نوت ۸ و گالکسی اس ۹ هم گزارش شده‌است.

یکی از مالکان گوشی گالکسی اس ۹ پلاس سامسونگ در این زمینه در سایت ردیت نوشته‌است: ساعت ۲:۳۰ دقیقه صبح برنامه پیام‌رسان سامسونگ کل عکس های موجود در گالری عکس‌های وی را برای نامزدش ارسال کرده‌است. این در حالی است که در بخش موارد ارسالی سوابق این کار وجود ندارد. وی از طریق بررسی جزییات فنی این امر با همکاری اپراتور خود یعنی تی‌موبایل در آمریکا متوجه این موضوع شده‌است.

برخی کاربران هم از طریق پاسخ‌هایی که از مخاطبان عکس‌ها دریافت کرده‌اند متوجه وجود این آسیب‌پذیری شده‌اند. این مشکل بعد از به‌روزرسانی برنامه پیام‌رسان سامسونگ رخ داده و افراد باید تا زمان حل آن، برنامه Messages را از کار بیندازند.
مرجع : خبرگزاری مهر