آمریکا در پی امنیت خدمات اینترنت اشیا
کد مطلب: 14245
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۷
 
دولت آمریکا برای ترویج و ایمن‌سازی خدمات اینترنت اشیاء در پی دستورالعمل‌های جدید است.
آمریکا در پی امنیت خدمات اینترنت اشیا
 
 
Share/Save/Bookmark
دولت آمریکا برای ترویج و ایمن‌سازی خدمات اینترنت اشیاء در پی دستورالعمل‌های جدید است.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، مجلس نمایندگان آمریکا لایحه‌ای را ارائه کرده که طی آن کمیسیون ارتباطات فدرال باید ضمن بررسی و مطالعه دستگاه‌های متصل به اینترنت در اکوسیستم اینترنت اشیاء (IoT)، قوانین و دستورالعمل‌هایی در این خصوص پیشنهاد داده و بهترین شیوه راهبردی آن را گزارش کند.

این لایحه که SMART IoT Act نام دارد، هنوز در مرحله پیش‌نویس قرار دارد و به رای‌گیری گذاشته نشده‌است. این لایحه در واقع بازتاب نگرانی کاربران و کارشناسان نسبت به امنیت ابزار اینترنت اشیاء و شیوه‌ حفظ حریم خصوصی و داده‌های آنها در دستگاه‌های متصل به اینترنت است.

رابرت لاتا (Robert Latta)، یکی از نمایندگان مجلس نمایندگان، می‌گوید: IoT این پتانسیل را دارد که زندگی بسیاری از آمریکایی‌ها را بهتر کند، ولی ممکن است برای شفافیت و جلوگیری از تداخل ذی‌نفعان مختلف به یک‌سری قوانین عملی نیاز باشد.

برخی قانون‌گذاران مجلس نیز با توجه به رسوایی‌های اخیر فیس‎بوک در افشای اطلاعات کاربران خود از نیاز به تامین امنیت سایبری و اهتمام بیشتر نسبت به حفاظت از اطلاعات در دیوایس‌های IoT سخن گفته‌اند.

گرگ والدن (Greg Walden)، یکی دیگر از نمایندگان مجلس، می‌گوید: اگرچه آمریکا تغییر کرده ولی بسیاری از قوانین ما تغییر به خود ندیده و اکنون زمان آن است که قوانین و سیاست‌های فعلی‌مان را که بازتاب فناوری‌های قرن گذشته است متحول سازیم یا به‌روز کنیم.

از سوی دیگر مقامات آمریکایی به دنبال ترویج استفاده از IoT در مناطق روستایی هستند. بر اساس این گزارش، بسیاری از روستاییان نمی‌توانند به اینترنت پرسرعت و داده‌های تلفن همراه که پیش‌نیاز استفاده از IoT است، دسترسی داشته باشند.

چندی پیش گروهی متشکل از چند سناتور از کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا خواستند سرمایه‌گذاری در پهنای باند مناطق روستایی را افزایش دهد.

جنیس شاکوسکی (Janice Schakowsky)، نماینده ایلی‌نوی در مجلس نمایندگان آمریکا، با اشاره به قابلیت‌های فراوان IoT می‌گوید: ما باید با دست به دست هم بدهیم تا مطمئن شویم که آمریکا از این فرصت بهره‌مند می‌شود.
مرجع : همکاران سیستم