لبنان بزرگ‌ترین حمله سایبری تاریخش را تجربه کرد
کد مطلب: 14249
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۱
 
لبنان هدف بزرگ‌ترین حمله سایبری در تاریخ خود قرار گرفت که چندین نهاد دولتی و خصوصی و امنیتی را درگیر خود کرد.
لبنان بزرگ‌ترین حمله سایبری تاریخش را تجربه کرد
 
 
Share/Save/Bookmark
لبنان هدف بزرگ‌ترین حمله سایبری در تاریخ خود قرار گرفت که چندین نهاد دولتی و خصوصی و امنیتی را درگیر خود کرد.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، یک دستگاه امنیتی و چند نهاد دولتی و خصوصی در لبنان هدف حمله سایبری قرار گرفته‌اند که گفته می‌شود بزرگ‌ترین نوع این حملات در تاریخ این کشور به شمار می‌رود.

روزنامه «الاخبار» لبنان در شماره روز جمعه (۱۵ تیرماه) خود با اعلام این خبر نوشت که حمله‌کنندگان با دسترسی به داده‌ها و اطلاعات این نهادها و موسسات، آنها را به طرف‌هایی که هنوز هویت‌شان مشخص نیست، می‌فروخته‌اند.

بر اساس این گزارش، این حملات طی ماه‌های گذشته انجام می‌شده و حدود دو هفته پیش به دنبال شکایت یکی از شرکت‌های خدمات اینترنتی به دستگاه قضایی و رسیدگی آن از سوی پلیس لبنان، کشف می‌شود.

پلیس چندین مظنون را در این ارتباط دستگیر کرد که بر اساس گزارش الاخبار، یکی از آنها از چهره‌های نزدیک به یکی از بازرگانان پرنفوذ لبنانی و نیز تحت حمایت یکی از نمایندگان جدید پارلمان بوده‌است.

میشل عون، رئیس جمهور لبنان، دستور رسیدگی به این موضوع تا رسیدن به نتیجه را داده‌است.

مقام‌های قضایی و امنیتی لبنان تاکنون اطلاعات جزئی از این پرونده اعلام نکرده‌اند، اما الاخبار از افراد مرتبط به این پرونده نقل کرد که آنچه رخ داد بزرگ‌ترین حمله سایبری در تاریخ لبنان بوده‌است که طی آن اطلاعات متعددی از یک دستگاه امنیتی و چندین نهاد عمومی و شرکت ازجمله یکی از دو شرکت اصلی خدمات تلفن همراه در لبنان به سرقت رفته‌است.

به گزارش این روزنامه لبنانی، هکرها کاملا به شبکه ایمیل‌های شرکت مخابراتی «اوجرو» دسترسی پیدا کرده‌بودند. برخی، رژیم صهیونیستی را مسئول حملات سایبری این‌چنینی علیه لبنان می‌دانند.
مرجع : خبرگزاری ايرنا