فیس‌بوک اعتراف کرد
ارائه اطلاعات کاربران به ۶۱ شرکت
کد مطلب: 14251
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۰
 
فیس‌بوک پذیرفت که اطلاعات کاربرانش را در اختیار بیش از 61 شرکت جهان قرار داده‌است.
ارائه اطلاعات کاربران به ۶۱ شرکت
 
 
Share/Save/Bookmark
فیس‌بوک پذیرفت که اطلاعات کاربرانش را در اختیار بیش از 61 شرکت جهان قرار داده‌است.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، فیس‌بوک به تازگی اعتراف کرد اطلاعات جمع‌آوری‌شده کاربرانش را با بیش از ۶۱ شرکت تکنولوژی در جهان به اشتراک گذاشته‌است.

 پس از آنکه وب سایت‌ها و رسانه‌های خبری بسیاری گزارش کردند که شبکه اجتماعی فیس‌بوک در انتشار اطلاعات شخصی و خصوصی کاربرانش دست داشته‌است، مردم و منتقدان بسیاری فیس‌بوک را به خیانت در امانت و همکاری با نهادهای دولتی یا تحقیقاتی متهم کردند.

بعد از آن فیس‌بوک به‌سرعت آماج حملات کاربران بسیاری در سراسر جهان قرار گرفت به‌گونه‌ای که تعداد کثیری از شرکت‌ها و افراد معروف به بستن و غیرفعال کردن صفحات مجازی خود در فیس‌بوک اقدام کرده و استفاده از این شبکه اجتماعی را ننگی برای دنیای مجازی توصیف کرده‌اند.

فیس‌بوک می‌گوید اطلاعات بالغ بر ۸۷ میلیون نفر از کاربرانش به‌صورت نادرست و ناخودآگاه در اختیار موسسه کمبریج آنالتیکا قرار گرفته‌است که از این میزان، ۱.۱ میلیون نفر از آنها اهل کشور انگلستان بوده‌اند. این در حالی است که پیش‌تر افشاگری به نام کریستوفر وایلی تعداد کاربرانی را که از رسوایی فیس‌بوک آسیب دیده‌اند، ۵۰ میلیون نفر اعلام کرده‌بود.

رسوایی فیس‌بوک و همکاری آن با موسسه تحقیقاتی کمبریج آنالتیکا موجب شد که انگشت اتهام بسیاری از نهادهای امنیتی، دولتی و مردمی به سمت و سوی این غول تکنولوژی به نشانه برود.

بعد از به بار آمدن رسوایی مذکور، مارک زاکربرگ، موسس و مدیرعامل فیس‌بوک، نیز اذعان کرد که در این خصوص سهل‌انگاری و کوتاهی کرده‌است و نباید اطلاعات شخصی و حریم خصوصی کاربرانش را در اختیار سایر شرکت و موسسات تحقیقاتی قرار می‌داد.
مرجع : خبرگزاری ايسنا