به کوشش مرکز تحقیقات اینترنت اشیا ایران
برگزاری IoT WAY۳ در شیراز
کد مطلب: 14254
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۲
 
سومین دوره آموزش جامع اینترنت اشیا (IoT WAY۳) روزهای 21 و 22 تیرماه 97 در استان فارس برگزار می‌شود.
برگزاری IoT WAY۳ در شیراز
 
 
Share/Save/Bookmark
سومین دوره آموزش جامع اینترنت اشیا (IoT WAY۳) روزهای 21 و 22 تیرماه 97 در استان فارس برگزار می‌شود.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، مرکز تحقیقات اینترنت اشیا ایران، برگزارکننده دوره‌های آموزشی اینترنت اشیا در کشور، پس از برگزاری موفق دو دوره آموزش جامع اینترنت اشیا تحت عنوان IoT WAY(۱)&(۲) در تهران، دوره سوم این رویداد را طی روزهای طی روزهای 21 و 22 تیرماه در دانشگاه زند شیراز برگزار می‌کند.

متناسب با فراگیر شدن موضوع اینترنت اشیا در کشور و میزان اهمیت آموزش و فرهنگ‏‌سازی آن و همچنین تأکید مسئولان کشور در جهت ترویج دانش این فناوری، دوره‌های جامع اینترنت اشیا با همکاری سازمان‌ها و دانشگاه‌های معتبر کشور در حال برگزاری است. مخاطبان این آموزش‌ها علاوه بر دانشجویان و نخبگان کشوری، کارشناسان سازمان‌ها و شرکت‌ها جهت پذیرش و ورود صحیح این فناوری به کشور نیز هستند. کارآفرینی حاصل از فناوری‌های نوین ازجمله دستاوردهای این دوره‌ها در کشور بوده و موجب تحقق بومی‌سازی و اقتصاد دانش‌بنیان می‌شود.

شناخت اینترنت اشیا و معماری آن، سخت‌افزارهای کاربردی اینترنت اشیا، هوش مصنوعی و پلتفرم اینترنت اشیا، کاربردهای اینترنت اشیا، استانداردها، پروتکل‌ها و امنیت اینترنت اشیا و تجاری‌سازی اینترنت اشیا ازجمله سرفصل‌هایی است که در این دوره‌ها آموزش داده‌می‌شود.

در این دوره که کاملاً مهارت‌محور است علاوه‌بر تدریس سرفصل‌های ذکرشده برای نخستین‌بار در ایران، سناریوهای هوشمندسازی در زمینه‌های صنعت، خانه، شهر، سلامت، کشاورزی و محیط‌زیست هوشمند به‌صورت عملی و گروهی توسط شرکت‌کنندگان اجرا خواهدشد و شرکت‌کنندگان از نزدیک مفهوم هوشمندسازی را درک خواهندکرد.

مرکز تحقیقات اینترنت اشیا همچنین در نظر دارد که در دیگر مناطق کشور نیز اقدام به برگزاری دوره‌های جامع و تخصصی اینترنت اشیا کند.