دزدی اطلاعات سربازان با اپلیکیشن ردیاب سلامت فنلاندی
کد مطلب: 14259
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۰
 
اپلیکیشن کنترل سلامتی یک شرکت فنلاندی، اطلاعات سربازان را هک می‌کند.
دزدی اطلاعات سربازان با اپلیکیشن ردیاب سلامت فنلاندی
 
 
Share/Save/Bookmark
اپلیکیشن کنترل سلامتی یک شرکت فنلاندی، اطلاعات سربازان را هک می‌کند.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، کارشناسان امنیتی هشدار داده‌اند یک اپلیکیشن کنترل سلامتی فنلاندی نقشه دیجیتال مربوط به مکان ورزش سربازان و کارمندان سازمان‌های اطلاعاتی انگلیس، روسیه و فرانسه را فاش می‌کند.

یک نقشه دیجیتال که مسیرهای دویدن میلیون‌ها کاربر یک اپلیکیشن کنترل سلامتی را افشا می‌کرد از دسترسی آنلاین خارج شده‌است. کارشناسان نگران آن بودند که این نقشه نام و آدرس کارمندان سازمان‌های اطلاعاتی و سربازان را در سراسر جهان فاش کند.

Polar، شرکت فنلاندی کنترل سلامت با دفاتری در انگلیس و آمریکا، اعلام کرده‌است اپلیکیشن ردیاب سلامت خود را خاموش کرده اند. زیرا کارشناسان هشدار داده اند از طریق این اپلیکیشن می توان کارمندان در اماکن حساس دولتی را از ٢٠١٤ تاکنون ردیابی کرد.

تحقیقات یک وب سایت خبری هلندی (De Correspondent and Bellingca) نشان داد ٦٤٠٠ کاربر در اماکن مختلف ازجمله مقر سازمان جاسوسی انگلیس MI۶، کاخ سفید آمریکا و زندان گوانتانامو در کوبا از اپلیکیشن استفاده می‌کنند.

همچنین نام کارمندان سازمان‌های اطلاعاتی ازجمله ستاد ارتباطات دولتی انگلیس (GCHQ) در چلتنهام و همچنین همتایان خارجی آنها، سازمان اطلاعات نظامی خارجی ستاد مشترک نیروهای مسلح فدراسیون روسیه (GRU) و اداره کل امنیت خارجی فرانسه (DGSE) نیز فاش شده‌است.

آنها از طریق اپلیکیشن متوجه شدند سرباز موردنظر در چند مقر نظامی در خاورمیانه و همچنین چند مسیر در مناطق مسکونی در نیویورک ورزش کرده‌است. این اپلیکیشن جزییات دو و دوچرخه‌سواری سرباز در آمریکا در تعطیلات را ثبت کرده‌بود.

این شکاف امنیتی در حالی فاش می‌شود که چندماه قبل یک اپلیکیشن مشابه به نام Strava مسیرهای دو سربازان در خاورمیانه و آفریقا را فاش کرد.
مرجع : خبرگزاری مهر