با قابلیت ورود دو مرحله‌ای
اینستاگرام امن‌تر می‌شود
کد مطلب: 14285
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۷ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۲۱
 
قابلیت جدیدی برای مقابله با هک شماره‌های تماس به اینستاگرام افزوده می‌شود.
اینستاگرام امن‌تر می‌شود
 
 
Share/Save/Bookmark
قابلیت جدیدی برای مقابله با هک شماره‌های تماس به اینستاگرام افزوده می‌شود.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، شبکه اجتماعی اینستاگرام قصد دارد با به‌روزرسانی قابلیت ورود دو مرحله‌ای از هک شدن شماره تلفن و سیم‌کارت کاربران جلوگیری کند.

شبکه اجتماعی اینستاگرام در کنار تمامی به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری که به منظور رقابت با سایر پلتفرم‌های اجتماعی و افزایش قابلیت‌های شگفت‌انگیز و کاربردی ارائه می‌دهد، حالا می‌خواهد بر روی یک به‌روزرسانی امنیتی تمرکز کند تا کاربران با استفاده از قابلیت ورود دو مرحله‌ای (two-factor authentication) بتوانند از هک شدن سیم‌کارت و شماره تماس خود جلوگیری کنند.

این کار به‌طور قطع جلوی دسترسی هکرها و مجرمان سایبری به اطلاعات شخصی کاربران را خواهد گرفت و بدین‌ترتیب می‌توان گفت که اینستاگرام به فکر افزایش ضریب امنیت سایبری پلتفرم خود بوده و بدین‌منظور می‌تواند ادعا کند که جزو بهترین و امن‌ترین پلتفرم‌های جهان است.

بسیاری از کارشناسان فعال در حوزه امنیت سایبری بارها اینستاگرام را به علت عدم تلاش برای توسعه قابلیت ورود دو مرحله‌ای به شدت مورد انتقاد شدید خود قرار داده بودند ولی حالا به نظر می‌رسد که انتظارها در این مورد به پایان رسیده‌است و قابلیت دو مرحله‌ای به منظور افزایش امنیت اطلاعات کاربران به زودی در آینده‌ای نزدیک به اینستاگرام خواهد آمد.

این قابلیت برای آن دسته از کاربرانی که شماره تماس جدیدی دارند و می‌خواهند به احیای صفحه کاربری قبلی خود بپردازند بسیار مفید و کاربردی خواهدبود.
مرجع : تابناک