خطر فیشینگ کاربران آی‌فون را تهدید می‌کند
کد مطلب: 14345
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۰
 
مجرمان سایبری و هکرها این‌بار با فریب کاربران گوشی‌های آی‌فون، قصد دارند آنان را به دام حملات فیشینگی انداخته و اطلاعات‌شان را سرقت کنند.
خطر فیشینگ کاربران آی‌فون را تهدید می‌کند
 
 
Share/Save/Bookmark
مجرمان سایبری و هکرها این‌بار با فریب کاربران گوشی‌های آی‌فون، قصد دارند آنان را به دام حملات فیشینگی انداخته و اطلاعات‌شان را سرقت کنند.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، گزارش‌های بسیاری مبنی بر کلاهبرداری اینترنتی از کاربران گوشی‌های آی‌فون و دستگاه‌های الکترونیکی اپل در فضای مجازی منتشر شده است که نشان می‌دهد هکرها با ارسال یک پیام با ذکر نام apple Care که وظیفه پشتیبانی از کاربران محصولات اپل را برعهده دارد، خیل عظیمی از کاربران را قربانی حملات فیشینگی کرده‌اند؛ به گونه‌ای که اعتماد آنها را با مشاهده نام apple Care جلب می‌کردند و از آنها می‌خواستند که بر لینک موجود در پیام مربوطه کلیک کنند. قربانیان نیز با کلیک بر لینک مذکور و ورود به وب‌سایت‌های آلوده موردنظر هکرها و سپس ورود اطلاعات حساب کاربری گوشی آی‌فون و برخی دیگر از اطلاعات شخصی‌شان به دام این کلاهبرداران اینترنتی می‌افتند.

به گفته بسیاری از کارشناسان فعال در حوزه امنیت سایبری، این روش مورد استفاده هکرها آن‌قدر کامل، پیشرفته، بدون نقص و طبیعی جلوه می‌کند که کمتر کاربری به جعلی و کلاهبرداری بودن آن شک می‌کند. با اینکه شرکت اپل تاکنون درباره این حملات فیشینگی و سایبری سکوت کرده‌است، اما به گفته یکی از سخنگویان این شرکت، تمامی کلاهبرداری‌های اینترنتی و حملات سایبری مربوط به گوشی‌های آی‌فون از سوی متخصصان اپل مورد بررسی‌های دقیق و پیگیری‌های آتی قرار خواهند گرفت.

برخلاف سایر حملات سایبری که توسط هکرها و مجرمان سایبری یا بهره‌گیری از آسیب‌پذیری‌های موجود در نرم‌افزار یا سخت‌افزار دستگاه‌های الکترونیکی مربوطه صورت می‌گیرد، حملات فیشینگ توسط خود کاربر قربانی صورت می‌پذیرد، چراکه هکرها، کاربران را فریب داده تا با دست خودشان اطلاعات موردنظر هکرها را تقدیم آنها کنند.

حملات فیشینگ یکی از متداول‌ترین و آسان‌ترین روش‌های سرقت اطلاعات شخصی، مالی و حریم خصوصی کاربران در فضای مجازی است.
مرجع : خبرگزاری ايسنا