مشتریان ولزفارگو قربانی خطای نرم‌افزاری شدند
نرم‌افزار بانک بزرگ آمریکایی 400 نفر را بی‌خانمان کرد
کد مطلب: 14346
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۰
 
اشتباه نرم‌افزاری بانک آمریکایی ولزفارگو ۴۰۰ نفر را بی‌خانمان کرد.
نرم‌افزار بانک بزرگ آمریکایی 400 نفر را بی‌خانمان کرد
 
 
Share/Save/Bookmark
اشتباه نرم‌افزاری بانک آمریکایی ولزفارگو ۴۰۰ نفر را بی‌خانمان کرد.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، اشتباهات نرم‌افزاری معمولا مشکلات مختصری ایجاد کرده و برای کاربران چندان گران تمام نمی‌شوند، اما این‌بار یک بانک امریکایی به همین علت مشتریان خود را دچار مشکلات اساسی کرده‌است.

۴۰۰ نفر از مشتریان بانک ولزفارگو در آمریکا که چهارمین بانک بزرگ این کشور محسوب می‌شود، به علت اشتباه یک نرم‌افزار در زمینه محاسبه تغییرات وام مسکن‌شان مجبور به ترک خانه‌هایشان شده‌اند.

این نرم‌افزار تغییرات مذکور در وام ۶۲۵ مشتری بانک ولزفارگو را نادیده گرفت یا اطلاعات مربوط به آنها را دریافت نکرد و همین مسئله درنهایت باعث شد تا ۴۰۰ مشتری بانک یادشده مقروض و بدحساب تلقی شوند و درنهایت مجبور به تخلیه منازل خود به علت سلب حق اقامه دعوی شوند.

مشکل یادشده در حد فاصل ۱۳ آوریل سال ۲۰۱۰ تا ۲۰ اکتبر سال ۲۰۱۵ رخ داده و مشکل و خطای نرم‌افزاری مذکور پس از این تاریخ برطرف شده‌است. بانک ولز فارگو به علت وقوع این مشکل از مشتریان خود عذرخواهی و تصریح کرده که برای جبران خسارات وارده به مشتریانش ۸ میلیون دلار بودجه اختصاص داده‌است.

البته این اولین‌بار نیست که اشتباهات و تخلفاتی از این دست در بانک ولز فارگو رخ می‌دهد. این بانک چندی قبل هم برمبنای اطلاعات درآمدی نادرست وام‌های مسکن خاصی را برای برخی افراد صادر کرده‌بود و حتی در سال ۲۰۱۶ به ایجاد حساب‌های بانکی قلابی به منظور بالاتر نشان دادن آمار فروش و درآمد خود متهم شده‌بود.
مرجع : خبرگزاری مهر