هشدار به کاربران ویندوز 10
قابلیت لوکیشن را روشن نگه ندارید
کد مطلب: 14347
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۸
 
بسیاری از کارشناسان فعال در حوزه امنیت سایبری به کاربران رایانه‌های مجهز به سیستم عامل ویندوز ۱۰ توصیه کردند که قابلیت لوکیشن رایانه خود را همیشه روشن نگذارند.
قابلیت لوکیشن را روشن نگه ندارید
 
 
Share/Save/Bookmark
بسیاری از کارشناسان فعال در حوزه امنیت سایبری به کاربران رایانه‌های مجهز به سیستم عامل ویندوز ۱۰ توصیه کردند که قابلیت لوکیشن رایانه خود را همیشه روشن نگذارند.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، اگر شما نیز جزو آن دسته از کاربرانی هستید که همواره به روشن و فعال بودن قابلیت Location (ماهواره ردیابی مکان جغرافیایی) رایانه و دستگاه الکترونیکی‌تان عادت دارید بر اساس تازه‌ترین هشدار متخصصان امنیت سایبری باید از این پس مراقب امکانات خطرناکی که این قابلیت به هکرها و مجرمان سایبری می‌دهند، نیز باشید چراکه ممکن است با روشن بودن آن، اطلاعات لحظه‌ای شما برای افراد غریبه‌ای که هیچ شناختی از آنها و اهداف‌شان ندارید، ارسال و فرستاده شود و حریم خصوصی شما را نقض کرده و به مخاطره بیندازد.

به تازگی کارشناسان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان در آلمان که در زمینه امنیت سایبری و حفاظت از اطلاعات کاربران فعالیت می‌کنند به کاربران رایانه‌های شخصی مجهز به ویندوز ۱۰ هشدار داده‌اند که حالت همواره روشن/ فعال قابلیت Location دستگاه خود را خاموش و غیرفعال کنند و تنها هر زمانی که لازم بود، به فعال‌سازی آن اقدام کنند. این قابلیت به منظور به‌روزرسانی روزانه وضعیت آب‌وهوا و اطلاع‌رسانی به کاربران به‌صورت خودکار فعال تعبیه و طراحی شده‌است.

کاربران رایانه‌های ویندوز ۱۰ به منظور غیرفعال‌سازی و خاموش کردن این قابلیت، باید به قسمت کنترل پنل رایانه خود مراجعه کنند و دسترسی آنلاین و همیشگی به اطلاعات شخصی و مکان جغرافیایی خود را قطع و خاموش کنند.

به گفته آنها درصورت روشن و فعال بودن همیشگی این قابلیت، هکرها و مجرمان سایبری قادر خواهندبود به منظور دست‌یابی به اهداف شوم خود از اطلاعات و داده‌های شخصی و خصوصی کاربران نظیر مکان جغرافیایی مربوطه آنها سوءاستفاده کرده و خطرات و آسیب‌های متعددی را برای آنها ایجاد کنند.
مرجع : خبرگزاری مهر