گمانه‌زنی مقامات سنگاپوری درباره حملات سایبری اخیر
پای یک دولت خارجی در میان است
کد مطلب: 14351
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۰
 
مقامات سنگاپور می‌گویند حمله هکری سراسری به این کشور که به‌تازگی روی داد، کار یک دولت خارجی بوده‌است.
پای یک دولت خارجی در میان است
 
 
Share/Save/Bookmark
مقامات سنگاپور می‌گویند حمله هکری سراسری به این کشور که به‌تازگی روی داد، کار یک دولت خارجی بوده‌است.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، سنگاپور حدود یک هفته قبل شاهد بدترین و بزرگ‌ترین حمله سایبری در تاریخ خود بود که حدود ۱.۵ میلیون شهروند این کشور و ازجمله نخست وزیر را هدف گرفته‌بود.

در جریان این حملات اطلاعات شخصی این ۱.۵ میلیون نفر به سرقت رفت و بررسی‌های به عمل آمده نشان می‌دهد یک گروه هکری مرتبط با دولتی خارجی در این حملات دخالت داشته‌است.

هکرها در اواخر ماه گذشته میلادی سرقت اطلاعات شخصی مردم سنگاپور و سوابق پزشکی و دارویی بیمارانی را که سه سال گذشته به بیمارستان‌ها و کلینیک‌های مختلف مراجعه کرده‌بودند، آغاز کردند.

وزیر ارتباطات و اطلاعات سنگاپور که روز گذشته برای ارائه توضیحات در این زمینه در مجلس این کشور حضور یافته‌بود از افشای نام کشور و گروه هکری عامل حملات مذکور خودداری کرد، ولی گفت: از آنجایی که در مورد هویت مهاجمان ۱۰۰ درصد مطمئن نیستیم هنوز نمی‌توانیم اقدامات قضایی و حقوقی خود را در این زمینه آغاز کنیم.

وزیر بهداشت سنگاپور هم در این مورد گفته است: مهاجمان تلاش کرده‌اند ردپا و سوابق فعالیت‌های خود را پاک‌سازی کنند و این کار تحقیقات در این زمینه را دشوار کرده‌است و احتمال تکرار مجدد تهاجم مذکور هم وجود دارد.
مرجع : خبرگزاری مهر