نگرانی آمریکا از افزایش جاسوسی‌های سایبری با سمت‌وسوی اقتصادی
کد مطلب: 14352
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۰
 
دفتر رئیس اطلاعات ملی آمریکا در زمینه گسترش جاسوسی‌های سایبری به‌ویژه در موضوع اقتصادی هشدار داد.
نگرانی آمریکا از افزایش جاسوسی‌های سایبری با سمت‌وسوی اقتصادی
 
 
Share/Save/Bookmark
دفتر رئیس اطلاعات ملی آمریکا در زمینه گسترش جاسوسی‌های سایبری به‌ویژه در موضوع اقتصادی هشدار داد.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، دفتر رئیس اطلاعات ملی آمریکا درباره گسترش جاسوسی‌های سایبری هشدار داد. چون حجم گسترده‌‌ای از این حملات سمت‌وسوی اقتصادی به خود گرفته است. در این زمینه شرکت‌های فناوری، دفاعی، انرژی، بیوتکنولوژی و بخش‌‌هایی از دولت درباره وقوع جاسوسی سایبری با رویکرد اقتصادی نگرانی‌هایی دارند.

در بخش دیگری از این گزارش ادعا شده‌است که سه کشور روسیه، ایران و چین جزو پرمخاطره‌ترین کشورها در زمینه جاسوسی سایبری هستند. البته کشورهای دیگری نیز وجود دارند که در اینجا نام آنها مطرح نشده‌است.

در برخی از این جاسوسی‌های سایبری به دانشجویان و دانشگاهیان حمله سایبری شده و با سرقت مقالات، دانش‌نامه‌ها و... که برخی از آنها هنوز به چاپ نرسیده‌اند و مالکیت معنوی آنها صلب شده‌است.

Greg Touhill، سرتیپ سابق نیروی هوایی که به‌عنوان افسر ارشد امنیت اطلاعات فدرال، فعالیت می‌کند، اظهار کرده‌است که هر سه کشوری که در این گزارش مطرح شد از روش‌های نوین حمله و جاسوسی سایبری برای نفوذهای خود استفاده می‌کنند.

چین همیشه یکی از متهمان اصلی جاسوسی اقتصادی در آمریکا است. طی گزارش‌های مطرح شد توسط سازمان امنیت اقتصادی آمریکا، کشور چین در بازه زمانی سال‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۶، به دنبال این است که با به‌دست آوردن زنجیره تامین نرم‌افزار های آمریکایی، شرکت‌های خود را در تقابل با شرکت‌های بزرگ آمریکا قرار دهد. این شرکت‌های بزرگ عبارت‌اند از: مایکروسافت، اینتل، آی بی ام، دل، سیسکو و... است.

شرکت‌های مستقر در چین مانند هوآوی و ZTE و روسیه مانند آزمایشگاه کسپرسکی به جاسوسی اقتصادی و اطلاعاتی از طرف کشورهای میزبان خود متهم شده‌اند. مقامات آمریکایی اظهار کردند که هر سه شرکت یاد شده در جاسوسی‌های سایبری دست داشته‌اند.
مرجع : سایبربان