در 6 ماه اخیر
ایران 25 میلیون حمله سایبری را از سر گذراند
کد مطلب: 14359
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۰۰
 
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی گفت: به گفته وزیر ارتباطات طی ۶ ماه اخیر، ۲۵ میلیون حمله سایبری و ۶۵۰ مورد نفوذ توسط ۹۰۰ هزار مهاجم علیه کشورمان گزارش شده‌است.
ایران 25 میلیون حمله سایبری را از سر گذراند
 
 
Share/Save/Bookmark
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی گفت: به گفته وزیر ارتباطات طی ۶ ماه اخیر، ۲۵ میلیون حمله سایبری و ۶۵۰ مورد نفوذ توسط ۹۰۰ هزار مهاجم علیه کشورمان گزارش شده‌است.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، علی نجفی خوشرودی، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی، در تشریح نشست روز سه‌شنبه، ۱۶ مردادماه 97 کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: در این جلسه نصرالله پژمانفر، نماینده مشهد از آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات پرسید که با توجه به دستور قضایی صادر شده مبنی بر اعمال مسدودسازی تلگرام از روز دهم اردیبهشت‌ماه ۹۷، علت دور زدن مسدودسازی تلگرام توسط نرم‌افزارهای داخلی همچون هاتگرام و طلاگرام (تلگرام طلایی) چیست.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی درباره پاسخ وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص پوسته‌های غیررسمی تلگرام گفت: تصمیم‌گیری در خصوص فعالیت یا ادامه آن یا ممانعت از آن در مرکز ملی فضای مجازی صورت می‌پذیرد و طبیعتا وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، نقشی در تصمیم‌گیری آن ندارد. درنهایت نماینده سوال‌کننده از پاسخ وزیر قانع نشد و سوال به صحن مجلس شورای اسلامی ارجاع شد.

نجفی خوشرودی در ادامه تصریح کرد: در ادامه جلسه کمیسیون با حضور آذری جهرمی، به بررسی موضوع امنیت در فضای مجازی و اقدامات صورت گرفته در جهت بومی‌سازی شبکه‌های پیام‌رسان داخلی پرداختیم و وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و همکاران وی گزارشی از اقدامات و برنامه‌های آن وزارت در حوزه‌های مربوطه از قبیل تقویت شبکه ملی اطلاعات و کاهش آسیب‌پذیری و مقابله با تهدیدات در فضای مجازی ارائه کردند.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از شناسایی ۲۵ میلیون حمله سایبری و ۶۵۰ مورد نفوذ طی 6 ماه گذشته توسط بیش از ۹۰۰ هزار مهاجم علیه کشورمان خبر داد.

وی افزود: تشریح اقدامات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در راستای سند مصوب شورای عالی فضای مجازی در حمایت از پیام‌رسان‌های داخلی، سامان‌دهی سیم‌کارت‌های تلفن همراه، اینترنت کودکان و نوجوانان و غیره از دیگر موارد مطروحه از سوی وزیر ارتباطات بوده‌است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه در ادامه اعضای کمیسیون نقطه نظرات خود پیرامون موارد فوق‌الذکر را مطرح کردند، خاطرنشان کرد: اهمیت حمایت مؤثرتر از پیام‌رسان‌های داخلی، ضرورت تقویت سرویس و خدمات پیام‌رسان‌های داخلی، مدیریت و نه تحدید خدمات اطلاع‌رسانی و غیره از موارد مطروح شده از سوی نمایندگان عضو کمیسیون بوده است.
مرجع : خبرگزاری مهر