شناسایی یک آسیب‌پذیری
کورتانا راه نفوذ هکرها به ویندوز 10 می‌شود
کد مطلب: 14366
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۰۰
 
آسیب‌پذیری جدیدی در دستیار صوتی کورتانای مایکروسافت یافت شده‌است که به هکرها اجازه ورود غیرمجاز به صفحه قفل ویندوز ۱۰ را می‌دهد.
کورتانا راه نفوذ هکرها به ویندوز 10 می‌شود
 
 
Share/Save/Bookmark
آسیب‌پذیری جدیدی در دستیار صوتی کورتانای مایکروسافت یافت شده‌است که به هکرها اجازه ورود غیرمجاز به صفحه قفل ویندوز ۱۰ را می‌دهد.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، هم‌اکنون در رویداد هکرهای کلاه‌سیاه که در شهر لاس‌وگاس ایالات متحده آمریکا در حال برگزاری است، درباره آسیب‌پذیری، امنیت سایبری و تقویت فضای مجازی سخنرانی می‌شود و متخصصان و دانشمندان فعال در حوزه‌های مرتبط، درباره یافته و نتایج جدید تحقیقات خود به بحث و گفت‌وگو می‌نشینند.

در این رویداد از آسیب‌پذیری جدیدی پرده‌برداری شد که به هکرها اجازه ورود و نفوذ غیرمجاز به رایانه کاربران را که به سیستم‌عامل ویندوز ۱۰ مجهز است، می‌دهد و اطلاعات شخصی و محرمانه آنها را به سرقت می‌برد.

سپس هکر و مهاجم موردنظر با نفوذ به رایانه شخص قربانی، قادر خواهدبود داده‌های ورودی کاربران را تحت کنترل و مدیریت خود قرار دهد و یا به‌صورت خودسرانه به بارگذاری فایل اطلاعات شخصی قربانیان در اینترنت بپردازد.

این پژوهشگران تاکید کرده‌اند کاربران ویندوز ۱۰ حتی درصورت استفاده از بهترین و قدرتمندترین نرم‌افزارهای آنتی‌ویروس نیز قادر نخواهندبود از نفوذ هکرها جلوگیری کنند.

آنها بر این باورند که سیستم‌عامل ویندوز ۱۰ میزبان حفره‌های امنیتی کوچک و بزرگ بسیاری است که تاکنون مایکروسافت برای برطرف‌کردن و حذف آنها از پلتفرم ویندوز چاره‌ای نیندیشیده است.

پیش‌تر هم اخبار بسیاری مبنی بر ضعف امنیتی دستیارهای صوتی و اسپیکرهای هوشمند در فضای مجازی منتشر شده‌بود که نشان می‌داد اتصال این دستگاه‌های الکترونیکی و هوشمند به رایانه و گوشی‌های موبایل، خطر دسترسی افراد ناشناس و هکرها را به اطلاعات ذخیره‌شده شخصی کاربران با خود به همراه دارد.
مرجع : خبرگزاری ايسنا