هشدار دوباره محققان امنیت سایبری
خطر فیشینگ برای کاربران آفیس 365
کد مطلب: 14407
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۴۰
 
محققان فعال در حوزه امنیت سایبری به کاربران نرم‌افزار مایکروسافت آفیس ۳۶۵ هشدار داده‌اند که در معرض حملات فیشینگی قرار خواهند گرفت.
خطر فیشینگ برای کاربران آفیس 365
 
 
Share/Save/Bookmark
محققان فعال در حوزه امنیت سایبری به کاربران نرم‌افزار مایکروسافت آفیس ۳۶۵ هشدار داده‌اند که در معرض حملات فیشینگی قرار خواهند گرفت.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، محققان و متخصصان امنیت سایبری پیش‌تر هم بارها هشدار داده‌‌بودند که برخی از ایمیل‌هایی دریافتی کاربران نرم‌افزار مایکروسافت آفیس ۳۶۵، دارای حملات سایبری و فیشینگی است که حفاظ امنیتی این برنامه را که مبتنی‌بر فناوری نوین هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی است، دور می‌زند. به‌گونه‌ای که این نرم‌افزار علی‌رغم سیستم و فناوری‌های پیشرفته و پیچیده‌اش، نمی‌تواند آلوده بودن این ایمیل‌ها را تشخیص دهد، بنابراین کاربران و اطلاعات‌شان را در معرض خطر حملات سایبری و فیشینگ قرار می‌دهد.

حالا این متخصصان به‌تازگی از حمله فیشینگی جدیدی خبر داده‌اند که مجرمان سایبری و هکرها می‌توانند با آن به حساب‌های کاربری کاربران نرم‌افزارهای مایکروسافت آفیس ۳۶۵ نفوذ کرده و دسترسی یابند.

مایکروسافت آفیس ۳۶۵ یک سرویس آنلاین است که از سوی مایکروسافت ارائه شده و امکاناتی نظیر Microsoft Office رایانه‌های شخصی را به کاربر ارائه می‌دهد. امکانات این نرم‌افزار شبیه به برنامه‌های Word و Excel و دیگر نرم‌افزارهای مجموعه MS Office ۲۰۱۰ را به‌صورت آنلاین در اختیار کاربر قرار می‌دهد با این تفاوت که نیازی به نصب نرم‌افزار نیست و تمام این امکانات از طریق مرورگر وب در اختیار کاربر قرار می‌گیرد. درواقع می توان گفت این نرم‌افزار عملکردی شبیه به سرویس Cloud مایکروسافت دارد.

مایکروسافت به منظور افزایش امنیت سایبری و حفاظت از اطلاعات شخصی و حریم خصوصی کاربران آفیس ۳۶۵ از فناوری‌های نوینی همچون هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی نیز بهره برده‌است، اما با این حال به نظر می‌رسد که هنوز هم حفره‌های امنیتی و راه‌های نفوذ بسیاری برای هکرها وجود دارد تا بتوانند به اطلاعات موردنظر خود دسترسی پیدا کنند.
مرجع : خبرگزاری ايسنا