برگزاری مراسم اختتامیه
پرونده کنفرانس پانزدهم رمز بسته شد
اختصاصی افتانا- فریبا یاراحمدی
کد مطلب: 14434
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۷ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۲۰
 
مراسم اختتامیه پانزدهمین کنفرانس بین المللی انجمن رمز ایران برگزار شد.
پرونده کنفرانس پانزدهم رمز بسته شد
 
 
Share/Save/Bookmark
مراسم اختتامیه پانزدهمین کنفرانس بین المللی انجمن رمز ایران برگزار شد.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، عصر روز چهارشنبه هفتم شهریور ماه ۹۷ مراسم اختتامیه پانزدهمین کنفرانس بین المللی انجمن رمز با حضور دکتر عارف و فعالان و مدیران حوزه آی تی کشور در سالن شهید تهرانی مقدم دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی برگزار شد.

در این مراسم دکتر قائمی بافقی درباره میزبانی همایش بعدی انجمن رمز در دانشگاه فردوسی مشهد سخنانی گفت: برای اینکه ما کنفرانس اینترنت اشیا را داریم که سعی مان در برگزاری هم زمان این دو رویداد است، پیشنهاد می دهم که محوریت همایش شانزدهم هم اینترنت اشیا باشد. امیدوارم میزبان خوبی باشیم.

دکتر عارف، رئیس انجمن‌ رمز، با قدردانی از دانشگاه شهید رجایی در سخنانی گفت: اذعان می کنم دانشمندان جوان ما نقطه اتکای انجمن رمز هستند و اثرگذاری شاخه دانشجویی انجمن رمز بی بدیل است. محدودیت جا و زمان برای ما این مسئله را همراه داشت که از اندیشمندان ارسال کننده مقاله و پوزش می خواهم چون تعداد محدودی را توانستیم بپذیریم.

وی بر روند کیفی داوری مقالات انجمن تاکید کرد و تشویق نخبگان را بسیار ارزشمند و تاثیرگذار دانست و ادامه داد: ما یک انجمن علمی با رسالت از توسعه علم و فناوری هستیم. رسالتی دیگر که برای خود قائلیم رسالت راهبردی است و تلاش های خوب انجمن تاکنون مورد توجه بوده است. زمینه فعالیت ما یکی از اولویت های علم و فناوری هست و برنامه های ما باید درازمدت و غیرسلیقه ای باشد. توسعه و ارتقای فناوری رمز، بومی سازی صنعت افتا باورهایی هستند که در راه آن می کوشیم. باور ما خوداتکایی در این حوزه است. تبیین ضرورت ها با فرهنگ سازی و آموزش همراه با تربیت نیروهای متخصص را در برنامه خود داریم. انجمن کمک به نهادهای مختلف اعم از خصوصی و دولتی را بدون تبعیض دنبال می کند.ما این فعالیت ها را در کمیته های دهگانه انجمن پی می گیریم و نیازمند حضور فعال همه شما هستیم.

در ادامه دکتر سلماسی زاده، رئیس دبیرخانه دائمی کنفرانس با اعلام این خبر که کنفرانس شانزدهم دوبار فراخوان خواهد داشت برای مراسم اهدای جوایز سخنانی در تقدیر از برگزارکنندگان و شرکت کنندگان همایش بیان کرد و سپس با اهدای لوح تقدیر و جایزه نقدی از آنها تقدیر شد.

کنفرانس پانزدهم انجمن رمز ایران ۶ و ۷ شهریورماه در دانشگاه شهید رجایی برگزار شد و دانشگاه فردوسی مشهدی میزبان دوره بعدی خواهدیود‌.