سد راه نفوذ بدافزارها شویم
کد مطلب: 14459
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۸ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۷
 
در حالی که بدافزارها همواره به دنبال سرقت اطلاعات و جاسوسی از کاربران هستند با روش‌های پیشگیرانه می‌توان از نفوذ آنها جلوگیری کرد.
سد راه نفوذ بدافزارها شویم
 
 
Share/Save/Bookmark
در حالی که بدافزارها همواره به دنبال سرقت اطلاعات و جاسوسی از کاربران هستند با روش‌های پیشگیرانه می‌توان از نفوذ آنها جلوگیری کرد.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، پیشرفت و سهولت استفاده از گوشی‌های هوشمند و انتشار اپلیکیشن‌های متعدد و همچنین رونق شبکه‌های اجتماعی موبایل‌پایه، سبب شده‌است افراد فرصت‌طلب و هکرها بیکار نباشند و به بررسی راه‌های نفوذ در این گوشی‌ها بپردازند و نرم‌افزارها و راهکارهای مختلفی را برای نفوذ غیرمجاز برای گوشی‌ها با سیستم‌عامل‌های مختلف طراحی کنند.

بسیاری از این نرم‌افزارهای مخرب که از آنها به‌عنوان بدافزار یاد می‌کنیم به‌دنبال سرقت اطلاعات و یا جاسوسی از کاربران هستند، بنابراین کاربران گوشی‌های هوشمند در کنار استفاده صحیح از این ابزار باید نکات امنیتی و اطلاعات کافی درباره جلوگیری از آلوده شدن گوشی خود را داشته‌باشند.

مشاهده این موارد می‌تواند هشداری برای احتمال نفوذ بدافزارها در گوشی موبایل شما باشد، بنابراین لازم است به بررسی گوشی خود بپردازید تا بتوانید از آلوده شدن آن جلوگیری کنید. با رعایت نکات ارائه‌شده از سوی کارشناسان می‌توان میزان آلوده شدن خود به بدافزارها را به حداقل برسانید.

اگر مصرف باتری شما مانند سابق نباشد، شارژ باتری شما بیش از حد معمول طول بکشد، باتری شما به‌صورت نامعمول و بعد از دوره کوتاهی غیرقابل استفاده شود، گوشی‌تان بدون هیچ دلیلی بیش از حد گرم شود، هنگام تماس پارازیت یا نویز بشنوید، به‌طوری که شرایط محیطی و فیزیکی نظیر آنتن در آن دخالت نداشته‌باشد، تغییرات چشم‌گیری را در مصرف گوشی خود مشاهده کنید و یا شاهد اتفاقات ناگهانی باشید که در اختیار شما نباشد، مانند خاموش شدن ناگهانی گوشی یا اجرای یک برنامه‌ خاص، این موارد می‌تواند نشانه‌های ویروسی شدن گوشی باشد.

در صورت مشاهده هریک از مواردی که ممکن است از نشانه‌های ویروسی شدن گوشی باشد، می‌توانید با مراجعه به یکی از مراکز مجاز و معتبر تعمیرات گوشی تلفن همراه از سالم بودن گوشی خود اطمینان یابید. همچنین به خاطر داشته‌باشید همواره بهترین راه، پیشگیری از بروز جرم است. در این راستا با انجام یک‌سری راهکار می‌توان تا حد بسیار بالایی از نفوذ مجرمان به گوشی موبایل یا هر سیستم کامپیوتری جلوگیری کرد.

دریافت نرم‌افزار از فروشگاه‌ها و وب‌سایت‌های معتبر مانند گوگل‌پلی، عدم استفاده از اینترنت‌های رایگان برای انجام دسترسی به اطلاعات شخصی و حساس، عدم اتصال وسایل جانبی ناشناس و غریبه به سیستم و گوشی هوشمند، عدم استفاده از گوشی‌های روت‌شده و غیرمعتبر، استفاده از آنتی‌ویروس معتبر و قدرتمند، قرار دادن رمز بر روی گشوی و فایل‌های مهم و محرمانه، عدم ذخیره‌سازی فایل‌های محرمانه و حساس مانند عکس و فیلم‌های خانوادگی در گوشی موبایل و وسایل متصل به اینترنت، برخی از روش‌هایی هستند که می‌توانند از آلوده شدن گوشی تلفن همراه‌تان پیشگیری کنند.
مرجع : تابناک