آلودگی بدافزاری در USBهای Schneider Electric
کد مطلب: 14478
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۹ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۴۰
 
شرکت Schneider Electric از وجود بدافزار در USBهای ارسال شده به همراه محصولات این شرکت خبر داد.
آلودگی بدافزاری در USBهای Schneider Electric
 
 
Share/Save/Bookmark
شرکت Schneider Electric از وجود بدافزار در USBهای ارسال شده به همراه محصولات این شرکت خبر داد.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، شرکت Schneider Electric اخیرا اطلاع داده‌است که برخی از فلش‌های USB ارسال‌شده به همراه محصولات Conext ComBox و Conext Battery Monitor با بدافزار آلوده شده‌اند.

محصولات Conext ComBox و Conext Battery Monitor هر دو بخشی از محصولات انرژی‌های خورشید Schneider هستند. ComBox یک دستگاه ارتباطی و نظارتی برای نصب‌کننده‌ها و اپراتورهای سیستم‌های خورشیدی Conext است، در حالی که Battery Monitor برای نشان دادن ساعت‌های باتری و وضعیت شارژ یک بانک باتری طراحی شده‌است.

به گفته Schneider، برخی از دستگاه‌های USB که با این محصولات ارسال شده‌اند، هنگام ساخت توسط شرکت تأمین‌کننده ثالث در معرض بدافزار قرار گرفتند.

درحالی که شرکت Schneider اعلام کرده‌است که باید از این بدافزار توسط محصولات امنیت سایبری جلوگیری شود به مشتریان نیز توصیه کرده‌است تا از دستگاه‌های آلوده استفاده‌نکنند.

این دستگاه‌های USB حاوی مستندات و نرم‌افزارهای غیرضروری هستند و در آنها هیچ برنامه عملیاتی و برنامه‌ای وجود ندارد که برای نصب و راه‌اندازی محصولات یاد شده به‌کار گرفته‌شود. از این رو این مشکل تاثیری روی عملیات و امنیت محصولات Conext Combox یا Conext Battery Monitor ندارد.

به کاربرانی که احتمال می‌دهند از دستگاه‌های آلوده استفاده کرده‌باشند توصیه‌می‌شود تا یک اسکن کامل روی سیستم انجام‌دهند. این ایراد در تمامی نسخه‌های (Conext ComBox (sku 865-1058 و تمامی نسخه‌های (Conext Battery Monitor (sku 865-1080-01 وجود دارد.
مرجع : مرکز مدیریت راهبردی افتا