پیشگیری از حملات سایبری با کمک احراز هویت دومرحله‌ای
چگونگی افزایش امنیت در پروتکل RDP با احراز هویت دومرحله‌ای
کد مطلب: 14484
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۰۰
 
با چگونگی افزایش امنیت در پروتکل RDP با تکیه بر احراز هویت دو مرحله‌ای به منظور پیشگیری از حملات سایبری و به خصوص حملات باج‌افزاری آشنا شوید.
چگونگی افزایش امنیت در پروتکل RDP با احراز هویت دومرحله‌ای
 
 
Share/Save/Bookmark
‫با چگونگی افزایش امنیت در پروتکل RDP با تکیه بر احراز هویت دو مرحله‌ای به منظور پیشگیری از حملات سایبری و به خصوص حملات باج‌افزاری آشنا شوید.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، تجارب به دست آمده از فرایندهای امدادی در حوزه مقابله با باج‌افزارها در فضای بومی تولید و تبادل اطلاعات حاکی از آن است که بخش بسیار بزرگی از حملات از طریق نفوذ به پروتکل RDP با سرقت یا یافتن رمز عبور رخ می‌دهند.

فارغ از آنکه توصیه جدی می‌شود تا در صورت امکان از کاربرد این پروتکل در زیرساخت‌های فناوری اطلاعات پرهیز شود، اما برای مواردی که مدیران ناچار به استفاده از این پروتکل هستند علاوه‌بر اتخاذ تمهیداتی از قبیل انجام تنظیماتی برای اجبار به استفاده از رمز عبور پیچیده، انجام تنظیماتی برای قفل شدن کاربر در صورت وارد کردن اشتباه رمز عبور بیش از تعداد مشخص، انجام تنظیماتی برای اجبار به تغییر دوره‌ای رمز عبور و انجام تنظیماتی برای اجبار به عدم استفاده از رمز‌های عبور تکراری پیشنهاد می‌شود که از احراز هویت دومرحله‌ای نیز استفاده شود.

از آنجا که انجام دادن تنظیمات و انتخاب ابزار کمکی برای انجام این فرایند بسیار پیچیده است، یک ویدیوی آموزشی به عنوان نمونه برای این منظور تهیه شده و در آدرس https://www.aparat.com/v/ZUndJ در دسترس است.
مرجع : مرکز ماهر