غیرفعال‌سازی ورود خودکار کروم به حساب کاربری گوگل
کد مطلب: 14556
تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۵۶
 
امکان غیرفعال‌سازی ورود خودکار کروم به حساب کاربری گوگل فراهم می‌شود.
غیرفعال‌سازی ورود خودکار کروم به حساب کاربری گوگل
 
 
Share/Save/Bookmark
امکان غیرفعال‌سازی ورود خودکار کروم به حساب کاربری گوگل فراهم می‌شود.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، گوگل اعلام کرده‌است که با انتشار نسخه ۷۰ مرورگر کروم، گزینه‌ای را در اختیار کاربران قرار خواهد داد تا اتصال بین حساب کاربری مرورگر کروم را با حساب کاربری وارد شده به جی‌میل یا سایر حساب‌های گوگل کنترل کنند.

در حال حاضر در نسخه فعلی کروم (۶۹)، هنگامی که کاربری به عنوان مثال از طریق وب‌سایت جی‌میل وارد حساب کاربری خود شود به‌طور خودکار مرورگر نیز وارد حساب وی می‌شود و اطلاعات مرورگر را با حساب وی هماهنگ می‌کند.

یک پژوهشگر امنیتی از دانشگاه Johns Hopkins به نام Matthew Green اعلام کرده‌است که قابلیت اضافه‌شده به نسخه ۶۹ مرورگر کروم باعث می‌شود تا این مرورگر تهدیدی بر حریم خصوصی کاربران باشد و خطر جمع‌آوری اطلاعات تاریخچه مرورگر توسط کروم وجود دارد.

با این حال گوگل اعلام کرده‌است که به‌روزرسانی جدید کروم بی‌خطر است و تنها اطلاعاتی جمع‌آوری می‌شوند که کاربر تایید کرده‌باشد. همچنین با ورود کاربر به حساب خود در رابط کاربری مرورگر ورود وی با نمایش آیکون پروفایل کاربر مشخص می‌شود.

پس از نگرانی این پژوهشگر و کاربران در نسخه آتی کروم (۷۰)، گزینه‌ای در اختیار کاربران قرار خواهدگرفت تا ورود خودکار مرورگر به حساب گوگل غیرفعال شود.
مرجع : مرکز مدیریت راهبردی افتا