روایت موسویان از پاویون ایران در جیتکس 2018
حضور ناشران دیجیتال محصولات فرهنگی در جیتکس
کد مطلب: 14591
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۵۶
 
رئیس مرکز رسانه‌های دیجیتال وزارت ارشاد گفت: پنج موسسه نشر دیجیتال که تولیدکننده محصولات فرهنگی در فضای مجازی هستند در پاویون ایران در نمایشگاه جیتکس شرکت می‌کنند.
حضور ناشران دیجیتال محصولات فرهنگی در جیتکس
 
 
Share/Save/Bookmark
رئیس مرکز رسانه‌های دیجیتال وزارت ارشاد گفت: پنج موسسه نشر دیجیتال که تولیدکننده محصولات فرهنگی در فضای مجازی هستند در پاویون ایران در نمایشگاه جیتکس شرکت می‌کنند.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، مرتضی موسویان، رئیس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی از حضور شرکت‌های نشر دیجیتال در نمایشگاه جیتکس دبی امسال خبر داد و اظهار کرد: امسال نیز مانند سال گذشته با کمک توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال پنج موسسه نشر دیجیتال که تولیدکننده محصولات فرهنگی در فضای مجازی هستند در پاویون جمهوری اسلامی ایران در نمایشگاه جیتکس شرکت خواهندکرد.

وی درباره ناشران دیجیتال شرکت‌کننده در پاویون امسال توضیح داد: این شرکت از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان محتوای مذهبی در کشور است، شرکت دوم یک موسسه فرهنگی دیجیتال فعال در حوزه آموزش ساخت انیمیشن و متشکل از یک تیم حرفه‌ای است که بیش از ۴۰ جایزه داخلی و خارجی را از آن خود کرده که هم‌اکنون نیز قراردادهایی را در ارمنستان منعقد کرده و امیدواریم در جیتکس نیز موفق به عقد قراردادهایی با طرف‌های خارجی شود. سه شرکت دیگر در حوزه تولید اپلیکیشن و آموزش مشغول هستند که به‌عنوان کسب‌وکارهای حوزه آموزش، گردش مالی زیادی را رقم زده‌اند.

موسویان تاکید کرد: در سال گذشته شرکت‌های دانش‌بنیان بیشتر از ناشران دیجیتال در جذب مشتری خارجی موفق بودند و اگرچه ناشرانی که زیرساخت‌های قابل قبولی داشتند قراردادهایی بستند، اما قراردادها چشمگیر نبود که امسال با توجه به زیرساخت‌های مناسبی که این شرکت‌ها آماده کرده‌اند امیدواریم قراردادهای چشمگیری با طرف‌های خارجی منعقد کنند و سفارش کار بگیرند.

وی درباره مقایسه تعداد شرکت‌کنندگان در نمایشگاه امسال و سال گذشته، گفت: امسال با توجه به مشکلات مالی و درآمدی شرکت‌ها تقاضا برای شرکت در نمایشگاه جیتکس کمتر بود البته ظرفیت زیادی نیز ایجاد نکرده‌بودیم و تنها به اندازه پنج غرفه ظرفیت آماده شد که امیدواریم سال آینده وضعیت بهتر شود و به تبع فضای بیشتری را برای حضور کسب‌وکارهای فضای دیجیتال در نمایشگاه جیتکس فراهم کنیم.

رئیس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی افزود: طی برگزاری این نمایشگاه همچنین در نشستی، بازار ایران برای علاقه‌مندان به سرمایه‌گذاری در ایران تشریح خواهدشد و معتقدیم قوانین ایران نسبت به امارات متحده عربی در صورت ثبات برای سرمایه‌گذاری بسیار مناسب‌تر است، زیرا در امارات کسی نمی‌تواند برای فعالیت و تاسیس شرکت مکان خریداری کند، اما در ایران سرمایه‌گذار با ثبت شعبه در ثبت شرکت‌ها می‌تواند به نام خود ساختمان بخرد و فعالیت کند.

وی خاطرنشان کرد: تجربه حضور در نمایشگاه جیتکس در سال‌های گذشته امکان ارائه خدمات بهتر و حضور پررنگ‌تر را در این نمایشگاه بزرگ فراهم کرده‌است.

به گفته موسویان، علاوه‌بر شرکت‌های دانش‌بنیان و ناشران دیجیتال تعدادی از استارتاپ‌های گزینش‌شده توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز در سالن دیگری و در خارج از پاویون ایران در این نمایشگاه جیتکس حضور دارند.

رئیس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی گفت: به این ترتیب ناشران دیجیتال نیز در کنار شرکت‌های دانش‌بنیان در پاویون ایران در جیتکس حضور خواهند داشت و آخرین دستاوردهای بسیار قابل توجه خود را به بازدیدکنندگان عرضه خواهندکرد.

بنابر اعلام قبلی برگزارکننده پاویون ایران در نمایشگاه جیتکس، با حمایت سازمان توسعه تجارت برای مشارکت کنندگان در پاویون تا سقف ۵۰ درصد هزینه اجاره زمین غرفه یا تا سقف ۲۰ میلیون تومان به‌صورت یارانه بعد از برگزاری نمایشگاه پرداخت می‌شود که بر این اساس پیش‌بینی شده حضور در نمایشگاه امسال نسبت به سال گذشته اندکی ارزان‌تر تمام شود.

سی‌و‌هشتمین نمایشگاه فناوری اطلاعات و ارتباطات جیتکس از ۲۲ تا ۲۶ مهرماه در مرکز تجارت جهانی شهر دبی در کشور امارات متحده عربی در موضوعات کامپیوتر و آخرین دستاوردهای فناوری حوزه‌های اینترنت اشیا، شهر هوشمند، هوش مصنوعی، هواپیماهای بدون سرنشین، سخت‌افزار، نرم‌افزار، نرم‌افزار تلفن همراه، بازی‌های رایانه‌ای، لپ‌تاپ و تبلت، گوشی تلفن همراه، زیرساخت و شبکه‌های ارتباطی، تکنولوژی صوتی و سایر خدمات اینترنتی برگزار می‌شود.
مرجع : خبرگزاری مهر