تازه‌ترین بررسی‌ها درباره سرقت اطلاعات در فیس‌بوک
سرقت پیام‌های خصوصی بیش از 81هزار کاربر
کد مطلب: 14703
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۵۷
 
تازه‌ترین گزارش‌ها حاکی از آن است که پیام‌های خصوصی بالغ بر ۸۱ هزار حساب کاربری در فیس‌بوک به سرقت رفته‌است.
سرقت پیام‌های خصوصی بیش از 81هزار کاربر
 
 
Share/Save/Bookmark
تازه‌ترین گزارش‌ها حاکی از آن است که پیام‌های خصوصی بالغ بر ۸۱ هزار حساب کاربری در فیس‌بوک به سرقت رفته‌است.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، تقریبا اوایل سال جاری ۲۰۱۸ میلادی بود که شبکه‌ اجتماعی فیس‌بوک درگیر بزرگ‌ترین رسوایی در طول تاریخ خود شد، چراکه اخبار بسیاری مبنی بر همکاری فیس‌بوک با یک موسسه تحقیقاتی به نام کمبریج آنالتیکا و افشای اطلاعات خصوصی خیل عظیمی از کاربران فیس‌بوکی منتشر شد. گزارش‌های منتشره نشان می‌داد که اطلاعات بیش از ۸۷ میلیون نفر از کاربران فیس‌بوک در این همکاری به سرقت رفته و افشا شده‌است.

حالا به نظر می‌رسد که کابوس ترسناک و سریال ادامه‌دار رسوایی‌های فیس‌بوک تمامی ندارد و باری دیگر گزارش‌های زیادی منتشر شد که این شرکت را وادار کرد به موضوع جدید دسترسی هکرها به اطلاعات بیش از ۳۰ میلیون نفر از کاربران فیس‌بوکی اقرار کند.

به تازگی گزارش‌های جدیدی در فضای مجازی منتشر شده‌است که نشان می‌دهد پیام‌های خصوصی بالغ بر ۸۱ هزار حساب کاربری در فیس‌بوک به سرقت رفته‌است. بسیاری از تحلیلگران و کارشناسان بر این باورند هکرهای روسی در پشت پرده این موضوع حضور داشته‌اند.

وب‌سایت دیلی میل در گزارش خود اعلام کرده‌است که شبکه اجتماعی فیس‌بوک که مدت‌هاست هدف حملات کاربران و منتقدان قرار گرفته‌است در واکنش به این خبر اعلام کرده‌است که در پلتفرم و سرورهای فیس‌بوک هیچ نقص امنیتی وجود ندارد که هکرها و مجرمان سایبری بخواهند با سوءاستفاده از آن اطلاعات کاربران را به سرقت ببرند.

برخی دیگر از کارشناسان بر این باورند که هکرها این اطلاعات را در وب تاریک به حراج گذاشته‌اند و اطلاعات کاربران فیس‌بوک را به سرقت برده‌اند.

متخصصان فیس‌بوک می‌گویند این اطلاعات از طریق افزونه‌های نصب شده بر روی مرورگر کاربران به سرقت رفته‌است و بیشتر کاربرانی که اعلام کرده‌اند اطلاعات‌شان ربوده شده‌است از اهالی کشورهای روسیه و اوکراین بوده‌اند، بنابراین به نظر می‌رسد که هکرها و مجرمان سایبری نیز از روسیه بوده‌اند.
مرجع : خبرگزاری ايسنا