یک حادثه سایبری دیگر
نشت اطلاعات داوطلبان آزمون دانشگاه آزاد
اختصاصی افتانا
کد مطلب: 1473
تاریخ انتشار : سه شنبه ۹ خرداد ۱۳۹۱ ساعت ۱۰:۰۰
 
ایمیل های ثبت نام کنندگان در آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی پس از نشت یا سرقت، مورد سوء استفاده قرار گرفته است.
نشت اطلاعات داوطلبان آزمون دانشگاه آزاد
 
 
Share/Save/Bookmark
ایمیل های ثبت نام کنندگان در آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی پس از نشت یا سرقت، مورد سوء استفاده قرار گرفته است.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت اطلاعات)، مردودین آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۳۸۹ دانشگاه آزاد اسلامی به تازگی با دریافت یک ایمیل مبنی بر اعلام بروز اشکال در اسکنر تصحیح اوراق و اشتباه بودن ارزیابی آزمون دانشگاه،
رئیس پلیس فتا با تایید لورفتن اطلاعات فوق، موضوع نفوذ به سرورهای دانشگاه را منتفی دانست.
به دریافت یک فایل ویروسی به منظور رفع اشتباه و اعلام قبولی آن ها ترغیب شده اند.

براساس این گزارش، در میزگرد تلویزیونی «دو نیم ساعت» شبکه خبرکه با موضوع ضرورت امنیت در فضای مجازی و با حضور رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات ناجا (فتا) برگزار گردید، این موضوع مطرح گردید.

این گزارش می افزاید در بخشی از برنامه، رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد به روی خط آمد تا در مورد چگونگی نشت اطلاعات داوطلبان که منجر به دریافت ایمیل های فیشینگ فوق شده است، توضیحاتی را ارائه دهد.

توضیحات وی که بخشی از این مشکل را مربوط به داوطلبان و یا مراکزی مانند کافی نت ها که ثبت نام اینترنتی در آن ها صورت گرفته است می دانست، مورد قبول مجری برنامه قرار نگرفت. ضمن آنکه وی عدم استفاده از سایر اطلاعات داوطلبان
نزدیک به نیمی از چهارهزار فقره جرائم سایبری در سال ۱۳۹۰ در کشور مربوط به بانک ها و برداشت های غیرمجاز بوده است
را دلیل بر عدم نشت اطلاعات از سرورها می دانست که با اعتراض مجری برنامه روبرو شد.

مدیر مرکز آزمون در ادامه هک شدن اطلاعات سرورها را رد کرد، ولیکن اظهار داشت که در این زمینه شکایتی به نظام قضایی ارائه شده و از این به بعد ایمیل داوطلبان آزمون ها دریافت نخواهد شد!

اما در ادامه برنامه، سردار هادیان فر، رئیس پلیس فتا با تایید لورفتن اطلاعات فوق، موضوع نفوذ به سرورهای دانشگاه را منتفی دانست و اظهارداشت که در اردیبهشت ماه به مسئولین دانشگاه در این زمینه هشدار داده شده، ولیکن مرکز آزمون دانشگاه هیچ اقدامی را مبنی بر اطلاع رسانی صحیح انجام نداده است.

همچنین در بخش دیگری از این برنامه نیز اعلام شد که نزدیک به نیمی از چهارهزار فقره جرائم سایبری در سال ۱۳۹۰ در کشور مربوط به بانک ها و برداشت های غیرمجاز بوده است که از این میزان پرونده، بیش از ۵۷درصد آن ها کشف شده است.