پیش‌بینی سیمانتک از تهدیدات سایبری سال ۲۰۱۹
افزایش تهدیدات بر بستر اینترنت اشیاء و 5G
کد مطلب: 14796
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۲۹
 
شرکت امنیت سایبری سیمانتک در گزارشی درباره بررسی تهدیدات سایبری شاخص سال ۲۰۱۹، اینترنت 5G را یکی ازعوامل افزایش حملات سایبری معرفی کرده‌است.
افزایش تهدیدات بر بستر اینترنت اشیاء و 5G
 
 
Share/Save/Bookmark
شرکت امنیت سایبری سیمانتک در گزارشی درباره بررسی تهدیدات سایبری شاخص سال ۲۰۱۹، اینترنت 5G را یکی ازعوامل افزایش حملات سایبری معرفی کرده‌است.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، هیو تامسون (Hugh Thompson)، افسر فناوری و استیو تریلینگ (Steve Trilling)، مسئول تحلیل و تحقیقات امنیتی شرکت سیمانتک، اخیرا طی گزارشی به ارائه نظرات خود در مورد تهدیدات سایبری شاخص سال ۲۰۱۹ برای بخش خصوصی و دولتی پرداخته‌اند. گزارش یاد شده، اینترنت اشیا، حملات زنجیره تامین به آسیب‌پذیری‌های هوش مصنوعی و استقرار شبکه اینترنت 5G را مهم‌ترین تهدیدات سال آینده برآورد کرده‌اند.

بر اساس این پیش‌بینی‌ها مهاجمان برای بهبود سطح پیچیدگی طیف وسیعی از فعالیت‌های مخرب، از حملات سایبری تا عملیات مهندسی اجتماعی، استفاده خود از هوش مصنوعی را افزایش خواهند داد.

افزایش استقرار جهانی و بهره‌برداری از شبکه اینترنت 5G، سطح حملات را از نظر کمی و کیفی افزایش می‌دهد. با توجه به سرعت بسیار بالای انتقال داده‌ها در این فناوری، مدل‌های عملیاتی، معماری‌های متفاوت و آسیب‌پذیری‌های جدیدی شکل خواهند گرفت.

اگرچه افزایش به‌کارگیری اینترنت اشیا از وقوع حملات اختلال سرویس توزیع شده جلوگیری می‌کند، اما خطرات جدیدی را نیز در پی دارد. بی‌شک استفاده از این فناوری در زیرساخت‌های حیاتی می‌تواند سبب بروز حملات مخرب و ایجاد اختلالات شدید در بخش‌های مهمی چون انرژی و نظام بانکی کشورها شود.

حملات سایبری به زنجیره تامین به شکل محسوسی در حال افزایش هستند. تلاش مهاجمان برای وارد کردن بدافزارهای مخرب به زنجیره تامین نرم‌افزارها در سال ۲۰۱۹ افزایش خواهدیافت. به عقیده بسیاری از کارشناسان در آینده‌ای نزدیک، حملات سایبری به زنجیره تامین سخت‌افزارها را نیز شاهد خواهیم‌بود.
مرجع : سایبربان