کارشناسان امنیتی سازمان ها نگران جنگ سایبری هستند
کد مطلب: 14804
تاریخ انتشار : جمعه ۱۶ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۳
 
طبق یک نظرسنجی، نگرانی بابت جنگ‌های سایبری، دغدغه 86 درصد کارشناسان امنیتی سازمان‌هاست.
کارشناسان امنیتی سازمان ها نگران جنگ سایبری هستند
 
 
Share/Save/Bookmark
طبق یک نظرسنجی، نگرانی بابت جنگ‌های سایبری، دغدغه 86 درصد کارشناسان امنیتی سازمان‌هاست.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، اینکه سازمان‌ها قربانی حملات سایبری یا جنگ‌های سایبری شوند بی‌تردید اهمیت دارد، ولی زمانی که این دو نوع حمله روزبه‌روز پیچیده می‌شوند و میلیون‌ها یا شاید میلیاردها دلار از سرمایه‌های سازمان‌ها را به سرقت می‌برند، توجه به این مسئله اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. مرکز تحقیقاتی Tech Pro Research بر پایه آخرین بررسی خود روی ۲۴۸ کارشناس امنیتی سازمانی اعلام کرد تنها ۲۸ درصد آنها قربانی یک حمله امنیتی نشده‌اند.

بر اساس نتایج حاصل از این بررسی مشخص شد ۸۶ درصد کارشناسان امنیتی یک نوع نگرانی متوسط یا زیاد در زمینه حملات مرتبط با جنگ‌های سایبری را پیش روی خود می‌بینند و خطر آنها را جدی‌تری از خطرات کلی امنیتی برای سازمان می‌دانند.

همین بررسی پیش‌تر در سال ۲۰۱۶ میلادی نمایان کرده‌بود که فقط ۱۴ درصد کارشناسان در مورد جنگ‌های سایبری نگرانی امنیتی دارند و ۱۶ درصد آنها در این زمینه هیچ‌گونه نگرانی را پیش روی خود نمی‌بینند.

یکی از مهم‌ترین دلایلی که افزایش نگرانی کارشناسان امنیتی را در مورد جنگ‌های سایبری به دنبال داشته‌است به گستردگی عملیات‌هایی از این دست در عرصه بین‌المللی مربوط می‌شود. در بررسی حاضر ۴۱ درصد کارشناسان در کسب‌وکارهای بین‌المللی بزرگ مشغول به فعالیت بودند. در این میان ۸۶ درصد مجموع افرادی که در تحقیق جدید حضور داشتند اعلام کردند که تجارت‌های بین‌المللی این روزها تهدیدهای جدید را پیش روی خود می‌بینند و در این زمینه بسیار نگران هستند.
مرجع : همکاران سیستم