گفت‌وگو با کارشناس ارشد بازرگانی پندارکوشک ایمن
تجربه امنیت با کارت‌خوان بومی
اختصاصی افتانا
کد مطلب: 14809
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۳۰
 
سالک مهدی: کارت‌خوان بومی پندار کوشک ایمن با امکان احراز هویت سه‌عامله، ارائه خدمات دولت الکترونیک را به‌واسطه یک محصول بومی امن‌تر می‌کند.
تجربه امنیت با کارت‌خوان بومی
 
 
Share/Save/Bookmark
سالک مهدی: کارت‌خوان بومی پندار کوشک ایمن با امکان احراز هویت سه‌عامله، ارائه خدمات دولت الکترونیک را به‌واسطه یک محصول بومی امن‌تر می‌کند.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، پیام سالک مهدی، کارشناس ارشد بازرگانی شرکت پندارکوشک ایمن، درباره کارت‌خوان بومی محصول این شرکت گفت: اگر به جای کارت‌خوان‌های وارداتی از نمونه بومی آن استفاده کنیم که کاربری آن بر اساس کشور خودمان طراحی شده‌باشد قطعا امنیت بیشتری نیز خواهد داشت. این محصول پندارکوشک ایمن حاصل تلاش برای نوآوری در همین راستا بود.

وی ادامه داد: پس از طراحی الکترونیک و برد محصول نوبت به پیگیری سیاست‌گذاری‌های مربوط به کاربرد آن رسید و بعد طراحی قاب و شکل و فرمت را در نظر گرفتیم. نمونه‌های خارجی احراز هویت سه عامله هم‌زمان ندارند، ولی ما هر سه عامل احراز هویت را وارد کردیم. با وارد کردن سه فاکتور احراز هویت هم امنیت بیشتر و هم کم کردن هزینه‌ها را میسر کردیم و پس از طراحی برد همان سال قبل وارد مرحله ثبت اختراع شدیم و اکنون مراحل نهایی خود را می گذراند.

سالک مهدی افزود: دستگاه کاملا بومی است و صفر تا صد آن توسط مهندسان داخلی و خود ما طراحی و ایجاد شده‌است. مهم‌ترین فاکتور آن درایورلس بودن آن است و بدون نیاز به نصب روی همه سیستم‌عامل‌ها قابل استفاده است. همچنین لایه برقراری ارتباط با کارت هوشمند را هم دارد؛ ازجمله کارت ملی هوشمند و از این رو با سیاست‌های دولت الکترونیک کاملا سازگار است. چراکه برای دریافت خدمات دولت الکترونیک به چنین واسطی نیاز بود و چه بهتر که این واسط بومی باشد. در مورد احراز هویت از طریق کارت ملی هوشمند هم کاربری این محصول در چند بانک در حال اجراست.

این دستگاه تاییدیه‌های کاربری را از شرکت مت‌ایران دریافت کرده و به واسطه طراحی داخلی، دارای قابلیت ارتقا و نصب ماژول‌های سفارشی ازجمله ماژول موقعیت‌یاب یا ماژول کارت‌خوان غیر تماسی یا وب‌کم و یا سایر ماژول‌های موردنظر کاربران را نیز هست.

شایان ذکر است که پنجمین نمایشگاه صنعت بومی پدافند سایبری، فردا در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران به کار خود پایان می‌دهد.