حضور 10 شرکت ایرانی در باکوتل 2018
کد مطلب: 14811
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۰۰
 
غرفه‌های ۱۰ شرکت ایرانی حاضر در نمایشگاه باکوتل 2018 در پایتخت جمهوری آذربایجان برپا شد.
حضور 10 شرکت ایرانی در باکوتل 2018
 
 
Share/Save/Bookmark
غرفه‌های ۱۰ شرکت ایرانی حاضر در نمایشگاه باکوتل 2018 در پایتخت جمهوری آذربایجان برپا شد.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، 10 شرکت‌ ایرانی حاضر در بیست‌و‌چهارمین نمایشگاه بین‌المللی ارتباطات و نوآوری‌های حوزه ICT با عنوان «باکوتل ۲۰۱۸» و اجلاس جانبی در پایتخت جمهوری آذربایجان، غرفه‌های خود را برپا کردند.

با توجه به حضور موفق و گسترده شرکت‌های ایرانی در نمایشگاه سال‌های گذشته باکوتل و با هدف حضور منسجم و اثربخش نمایندگان جمهوری اسلامی ایران در نمایشگاه سال جاری، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای اختصاص بخشی از نمایشگاه به غرفه‌های شرکت‌های ایران با برگزارکنندگان نمایشگاه مذکور به توافق رسید و این فضای اختصاصی را در اختیار شرکت‌های دانش‌بنیان و کسب‌وکارهای نوپای ایرانی قرار داد.

بر اساس اعلام سازمان فناوری اطلاعات، بیست‌وچهارمین نمایشگاه بین‌المللی ارتباطات و نوآوری‌های حوزه ICT و اجلاس جانبی آن با عنوان باکوتل ۲۰۱۸ از ۱۳ تا ۱۶ آذرماه 97 در شهر باکو برپاست.

بر اساس پژوهش‌های بانک جهانی، آذربایجان برای دستیابی دور شدن از اقتصاد تک محصولی وابسته به انرژی باید بر توسعه فناوری های ارتباطات و اطلاعات که هنوز دارای قابلیت پیشرفت است، متمرکز شود و طبق گزارش اتحادیه بین‌المللی مخابرات در میان ۱۷۶ کشور رتبه شصت و پنجم را در زمینه توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات داراست و این کشور راهبردی ۳ ساله از سال ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۱ برای توسعه این بخش طراحی کرده‌است. از این رو امسال Bakutel ۲۰۱۸ با استقبال کشورهای بیشتر روبرو شد و بیش از ۲۰۰ غرفه‌دار از ۲۰ کشور در سراسر جهان، ازجمله شرکت‌های پیشرو ICT، اپراتورهای تلفن همراه، ارائه‌دهندگان اینترنت، یکپارچه‌سازی سیستم، توزیع‌کنندگان مارک‌های شناخته‌شده و توسعه‌دهندگان نوپا در آن حاضر شدند.

10 شرکت دانش‌بنیان و کسب‌و‌کار نوپا در غرفه ایران حضور خواهند داشت که  سایمان تک، فعال در حوزه اینترنت اشیا و کنتورهای آب هوشمند و هاریتا، نرم افزار شهرگردی و بانک اطلاعاتی نقشه هوشمند، دو شرکت دانش‌بنیان از تبریز هستند.
مرجع : سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور