نفوذ پلیس آمریکا از در پشتی فیس‌بوک
کد مطلب: 14820
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۰۰
 
پلیس فدرال به دنبال در پشتی در تالارهای گفت‌وگوی فیس‌بوک است تا از شهروندان جاسوسی کند.
نفوذ پلیس آمریکا از در پشتی فیس‌بوک
 
 
Share/Save/Bookmark
پلیس فدرال به دنبال در پشتی در تالارهای گفت‌وگوی فیس‌بوک است تا از شهروندان جاسوسی کند.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، پلیس فدرال و دولت آمریکا، مقامات فیس‌بوک را تحت فشار گذاشته تا کلیدهای رمزنگاری و اطلاعات گفت‌وگوی شهروندان این کشور را در اختیار آنها قرار دهد.

در صورتی که اگر مقامات فیس‌بوک تن به این کار بدهند، عملا حریم خصوصی افراد را نقض کرده‌اند.

حفظ حریم شخصی افراد از آزادی‌های مدنی مردم یک جامعه است که در صورت نقض مشکلاتی را برای مردم این جامعه و شرکت فیس‌بوک به همراه خواهد داشت.

با این تفاسیر چندی پیش وب‌سایت «thenextweb» طی گزارشی اعلام کرد که بر اساس مطلب منتشرشده از سوی یک وب‌سایت فناوری در نروژ، فیس‌بوک به علت نقض قوانین حریم خصوصی اتحادیه اروپا در کشورهای نروژ، هلند، بلژیک، اسپانیا، پرتغال، ایتالیا و یونان به مقامات محافظت از داده گزارش داده‌است.

همچنین فیس‌بوک در به اشتراک‌گذاری اطلاعات ۸۷ میلیون نفر با کمبریج آنالتیکا اعتراف کرد. این شرکت اعلام کرده‌بود بیشتر افراد مذکور از شهروندان آمریکایی بودند؛ اما به تازگی مشخص شده‌است مردم اروپا نیز تحت تأثیر این موضوع قرار گرفته‌اند.

این اتفاق سبب شد تا ارزش سهام شرکت فیس‌بوک به سرعت سقوط کند و با کاهش شدیدی روبه‌رو شود.

مقام‌های آمریکایی می‌‌گویند فیس‌بوک از این قضیه مطلع بوده، اما واکنشی نشان نداده‌است. اما در اقدامی تازه مقامات آمریکا می‌خواهند تا اطلاعات عموم مردم را در اختیار بگیرند.
مرجع : سایبربان