تازه‌ترین گزارش سازمان ملل درباره آمار کاربران اینترنت
نیمی از جمعیت دنیا آنلاین هستند
کد مطلب: 14823
تاریخ انتشار : شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۰
 
طبق گزارش سازمان ملل، ۳.۹ میلیارد نفر در سراسر جهان آنلاین هستند و تا پایان ۲۰۱۸ میلادی ۵۱.۲ درصد جمعیت جهان از world wide web استفاده می‌کنند.
نیمی از جمعیت دنیا آنلاین هستند
 
 
Share/Save/Bookmark
طبق گزارش سازمان ملل، ۳.۹ میلیارد نفر در سراسر جهان آنلاین هستند و تا پایان ۲۰۱۸ میلادی ۵۱.۲ درصد جمعیت جهان از world wide web استفاده می‌کنند.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، به نظر می‌رسد اینترنت به‌سرعت در سراسر جهان در حال گسترش است. در حقیقت هم اکنون ۳.۹ میلیارد نفر در سراسر جهان آنلاین هستند. این بدان معناست که برای نخستین‌بار نیمی از جمعیت جهان به اینترنت متصل هستند.

آژانس فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان ملل (ITU ) در گزارشی اعلام کرد تا پایان ۲۰۱۸ میلادی ۵۱.۲ درصد جمعیت جهان از world wide web استفاده می‌کنند.

هولین ژو، مدیر ITU، در بیانیه‌ای گفت: تا پایان ۲۰۱۸ میلادی میزان استفاده از اینترنت از نقطه عطف ۵۰/۵۰ می‌گذرد. البته هنوز عده زیادی از مردم جهان منتظر دست‌یابی به مزایای اقتصاد دیجیتال هستند. وی همچنین خواستار پشتیبانی بیشتر برای نوآوری‌های فناوری و تجاری شد تا انقلاب دیجیتال گسترش یابد.

طبق گزارش ITU رشد میزان استفاده از اینترنت در ثروتمندترین کشورهای جهان، کُند و البته با ثبات بوده‌است. در ۲۰۰۵ میلادی ۵۱.۳ درصد جمعیت این کشورها از اینترنت استفاده می‌کردند و اکنون این رقم به ۸۰.۹ درصد رسیده‌است.

اما بیشترین میزان رشد به کشورهای در حال توسعه تعلق دارد. در حال حاضر ۴۵.۳ درصد از مردم این کشورها به اینترنت متصل هستند. حال آنکه ۱۳ سال قبل این رقم فقط ۷.۷ درصد بود.

در آفریقا نیز رشد قابل توجهی دیده می‌شود. به طوری‌که تعداد کاربران اینترنت دربازه زمانی ۱۳ ساله ۱۰ برابر شده و از ۲۱ درصد به ۲۴.۴ درصد رسیده‌است.

همچنین این گزارش نشان داد هرچند میزان اشتراک خطوط تلفن ثابت در سراسر جهان در حال کاهش است و اکنون فقط ۱۲.۴ درصد است، اما تعداد اشتراک تلفن همراه در حال حاضر حتی بیشتر از جمعیت جهانی است.

علاوه‌بر آن، تحقیق نشان می‌دهد اشتراک‌های پهنای باند موبایل از ۴ اشتراک در هر ۱۰۰ نفر در سال ۲۰۰۷ به ۶۹.۳ در حال حاضر افزایش یافته‌است.

در حال حاضر در سراسر جهان ۵.۳ میلیارد مشترک فعال در زمینه پهنای باند تلفن همراه وجود دارد.

طبق این تحقیق ۹۶ درصد جمعیت جهان اکنون در گستره شبکه اینترنت موبایل زندگی می‌کنند و ۹۰ درصد افراد می‌توانند از طریق استاندارد 3G به اینترنت پرسرعت دسترسی یابند.
مرجع : خبرگزاری مهر