اعطای نشان SIEM برتر به شرکت بهین راهکار
از سوی سازمان پدافند غیرعامل
کد مطلب: 14833
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۰
 
در آیین اختتامیه پنجمین نمایشگاه صنعت بومی سایبری، نشان SIEM برتر به شرکت بهین راهکار اعطا شد.
اعطای نشان SIEM برتر به شرکت بهین راهکار
 
 
Share/Save/Bookmark
در آیین اختتامیه پنجمین نمایشگاه صنعت بومی سایبری، نشان SIEM برتر به شرکت بهین راهکار اعطا شد.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، در مراسم پایانی پنجمین نمایشگاه صنعت بومی سایبری که در نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار شد، شرکت‌های برتر حوزه‌های مختلف توسط سازمان پدافند غیرعامل معرفی شدند.

در حوزه سامانه‌های مرکز عملیات امنیت (SOC)، شرکت بهین راهکار به سبب موفقیت چشمگیر در استقرار سامانه کورلاگ در مراکز مختلف و به‌خصوص پروژه مرکز عملیات امنیت اپراتور ایرانسل، حائز رتبه برتر در SOC شد و در این مراسم که با حضور سردار زارعی و سردار رجبی‌پور برگزار شد، لوح تقدیر و نشان یادبود به مدیرعامل این شرکت اعطا شد.

محمد نادری، مدیرعامل شرکت بهین راهکار و عضو هیئت‌مدیره گروه شرکت‌های بهین راهکار، در پایان مراسم ضمن تقدیر از مسئولان سازمان پدافند غیرعامل برای برگزاری بسیار مناسب نمایشگاه، کسب این عنوان را نشانه ارزشمندی تحقیق و توسعه و کیفیت در تولیدات بومی دانست و اظهار کرد: این نشان، نتیجه تلاش‌های 10ساله شرکت بهین راهکار در حوزه تولید محصولات و ارائه خدمات مناسب مرکز عملیات امنیت (SOC) بوده و ترجمه عملی شعار «ما می‌توانیم» در کشور عزیزمان ایران است.

وی درباره پروژه ایرانسل نیز گفت: این پروژه از ابتدای سال ۲۰۱۷ و در قالب یک قرارداد سه‌ساله آغاز شد. در مرحله ابتدایی تمامی سرویس‌های کسب‌وکار اپراتوری و در مرحله بعد زیرساخت شبکه ایرانسل برای پایش امنیت هدف‌گذاری شدند. هم‌اکنون راهکار با لایسنس ۱۰۰ هزار رخداد بر ثانیه (EPS) برای ایرانسل در حال عملیاتی شدن است.

نادری همچنین درباره نسخه جدید سامانه کورلاگ نیز توضیح داد: نسل جدید سامانه کورلاگ در قالب خانواده محصولات کورسولوشن و با نام کورلاگ ۴ ارائه خواهدشد که برخی ویژگی‌های منحصربه‌فرد برای نخستین‌بار در کشور ارائه می‌شود؛ ازجمله ایجاد یک Market Place برای فروش پلاگین‌های امنیتی خانواده کورسولوشن که در آن همه متخصصان امنیت و یا برنامه‌نویسان امکان مشارکت و انتفاع مالی خواهند داشت. همچنین با توجه به گسترش حوزه‌های عملیاتی در پروژه‌های مختلف، زیرساخت لازم برای حدود ۴۰۰ هزار رخداد بر ثانیه (EPS) در این راهکار فراهم شده‌است.

وی ارائه سامانه CoreTIS ،CoreInspect ،CoreEye و CoreFlow را نیز در راستای خودکار‌سازی تمامی فرایندهای اجرایی در مراکز SOC و Cert دانست و افزود: تمرکز شرکت بهین راهکار پیشرو، صرفا بر ارائه تجهیزات و خدمات مراکز عملیات امنیت بوده و همین موضوع سبب کسب عناوینی چون دستاورد برتر ملی سال ۱۳۹۲، برترین SOC بانکی به انتخاب بانک مرکزی در جشنواره پولی و بانکی سال ۱۳۹۶ و نیز برترین SIEM ایرانی توسط سازمان پدافند غیرعامل در پنجمین نمایشگاه صنعت بومی سایبری شده‌است.

شایان ذکر است پنجمین نمایشگاه صنعت بومی سایبری کشور روزهای 11 تا 14‌ آذرماه 97 در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار شد.
مرجع : روابط عمومی شرکت بهین‌راهکار پیشرو