Dark Overlord تهدید کرد
انتشار کلیدهای رمزگشایی اسناد 11 سپتامبر
کد مطلب: 14952
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۰
 
نفوذگران Dark Overlord برای انتشار بخش اول از اسناد مربوط به حادثه‌ ۱۱ سپتامبر کلیدهای رمزگشایی تعدادی از اسناد را منتشر کردند.
انتشار کلیدهای رمزگشایی اسناد 11 سپتامبر
 
 
Share/Save/Bookmark
نفوذگران Dark Overlord برای انتشار بخش اول از اسناد مربوط به حادثه‌ ۱۱ سپتامبر کلیدهای رمزگشایی تعدادی از اسناد را منتشر کردند.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، گروه نفوذ Dark Overlord، کلیدهای رمزگشایی را برای بازیابی ۶۵۰ سند مربوط به حادثه‌ تروریستی ۱۱ سپتامبر را منتشر کرده‌است.

این گروه نفوذ ادعا می‌کند اسناد محرمانه‌ای را مربوط به این حادثه از یک شرکت بیمه بریتانیایی با نام Hiscox به سرقت برده‌است. این شرکت بیمه‌ای در ماه آوریل سال ۲۰۱۸ میلادی از وقوع یک نقض داده‌ عظیم بر روی یکی از کارگزارهای خود خبر داده‌بود. ۳۱ دسامبر نیز اعتراف کرد که در داده‌های به سرقت رفته، اطلاعاتی در مورد حادثه‌ یازده سپتامبر وجود دارد. این گروه نفوذ ابتدا پستی را در Pastebin منتشر کرده و اعلام کرد در صورتی که مراجع قضایی برای جلوگیری از منتشر نشدن این اسناد، باج پرداخت نکنند این اطلاعات را برای فروش در معرض عموم قرار خواهد داد.

آنها برای اثبات ادعای خود بخش کمی از این داده‌ها را در انجمن نفوذ KickAss منتشر کردند. آنها اعلام کردند گروه‌های تروریستی مانند داعش و یا نهادهای دولتی که در تقابل با دولت آمریکا قرار دارند، مانند چین و روسیه، می‌توانند مشتری‌های مناسبی برای این اسناد باشند.

ردیابی آدرس کیف پول بیت‌کوین این گروه نفوذ نشان می‌دهد که در آن ۱۶ تراکنش به ارزش تقریبی ۱۲۵۰۰ دلار انجام شده‌است. نفوذگران، فایل‌ها را در لایه‌های مختلف طبقه‌بندی کرده‌اند و به نظر می‌رسد در این مرحله می‌خواهند کلیدهای رمزنگاری لایه‌ی ۱ را منتشر کنند.
مرجع : وب‌گاه اخبار امنیتی فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات