پیگیری سرقت اطلاعت سیاست‌مداران آلمانی
پلیس آلمان یک جوان 19ساله را بازداشت کرد
کد مطلب: 14954
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۰
 
در پی انتشار اخباری درباره حمله سایبری و سرقت اطلاعات حساس مقامات دولتی آلمان در روزهای گذشته، پلیس این کشور یک جوان 19ساله را دستگیر کرد.
پلیس آلمان یک جوان 19ساله را بازداشت کرد
 
 
Share/Save/Bookmark
در پی انتشار اخباری درباره حمله سایبری و سرقت اطلاعات حساس مقامات دولتی آلمان در روزهای گذشته، پلیس این کشور یک جوان 19ساله را دستگیر کرد.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، پلیس فدرال آلمان، طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد که خانه یک متهم ۱۹ ساله را به منظور یافتن اطلاعات حساس و حیاتی که به ادعای پلیس، توسط این فرد سرقت شده‌است تفتیش و بازرسی کرد.

نام این فرد که یک متخصص کامپیوتر است، یان شوئرلین بوده و پلیس، وی را به اتهام سرقت اطلاعات بازداشت کرده‌است. اما دادستان آلمان اعلام کرده‌است که او، فقط به‌عنوان شاهد مورد پرسش قرار خواهدگرفت.

گروهی از هکرها، روز جمعه اطلاعات شخصی صدها سیاستمدار آلمانی، ازجمله مشخصات کارت‌ بانکی و شماره تلفن همراه آنها را سرقت کردند. هکرها این اطلاعات را در شبکه اجتماعی توییتر منتشر کردند. در میان اطلاعات منتشرشده آدرس‌، کپی کارت هویت و نامه‌های شخصی سیاست‌مداران آلمانی به چشم می‌خورد.

مقامات امنیتی آلمان اظهار کردند که این حملات در نوع خود منحصربه‌فرد بوده و شاهد بزرگ‌ترین سرقت و هک اطلاعات محرمانه و شخصی سیاستمداران در تاریخ این کشور هستند.

در سال ۲۰۱۵ حمله‌ای مشابه صورت گرفت که درنهایت هکرهای دولتی روس متهم اصلی شمرده شدند. سال گذشته نیز شبکه آی‌تی حکومت آلمان تحت حمله روس‌ها قرار گرفت. به اعتقاد کارشناسان امنیتی، نکته حائز اهمیت اینجاست که اطلاعات محرمانه و حساس آلمانی‌ها، دارای چنان ضعف‌های امنیتی عمده‌ای است که به‌راحتی، توسط یک فرد ۱۹ ساله مورد هک و نفوذ قرارگرفته‌اند.

این فرد ۱۹ ساله در توییتر با صاحب حسابی به نام «اوربیت» در ارتباط بوده‌است که آن فرد، به‌دلیل مشارکت در جابه‌جایی پرونده‌های مسروقه، تحت تعقیب پلیس قرار دارد.
مرجع : سایبربان