توسعه سامانه مرکز عملیات امنیت بومی و ارائه خدمات مبتنی بر آن
پیام‌پرداز لوح زرین شیخ بهایی را از آن خود کرد
کد مطلب: 14965
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۵
 
شرکت مهندسی ارتباطی پیام‌پرداز موفق به دریافت لوح زرین از جشنواره شیخ‌ بهایی شد.
پیام‌پرداز لوح زرین شیخ بهایی را از آن خود کرد
 
 
Share/Save/Bookmark
شرکت مهندسی ارتباطی پیام‌پرداز موفق به دریافت لوح زرین از جشنواره شیخ‌ بهایی شد.


به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسي ارتباطي پیام‌پرداز، در جشنواره شیخ‌بهایی از این شرکت به‌عنوان یکی از برگزیدگان تقدیر شد.

شرکت پیام‌پرداز به انتخاب تیم داوری چهاردهمین جشنواره ملی فن‌آفرینی شیخ بهایی و به‌منظور قدردانی از تلاش‌های علمی فن‌آفرینی موفق به دریافت لوح زرین شد.

طرح شرکت‌پیام‌پرداز که از نام‌های آشنای عرصه افتای کشور است مربوط به «توسعه سامانه مرکز عملیات امنیت بومی و ارائه خدمات مبتنی بر آن» بود که  در کنار طرح‌های فناورانه‌ای همچون داروی ضد سرطان و دستگاه بازرسی اشعه ایکس خودرویی و کانتینری موفق به کسب رتبه شد.

لازم به ذکر است هسته اولیه شرکت مهندسي پیام‌پرداز در تابستان سال ۱۳۶۵ در دانشگاه صنعتی اصفهان با هدف رفع نیازهای جنگ تحمیلی عراق علیه کشور در حوزه امنیت اطلاعات در مناطق عملياتي شکل گرفت. هدف اولیه جایگزینی دفترچه‌های رمز دستی با یک سامانه رمزکننده متن مبتنی‌بر ریزپردازنده بود که سهولت کاربری و امنیت بیشتر را به ارمغان می‌آورد. ادامه این تلاش منجر به ارائه اولین‌بار درس رمزنگاری در کشور در دانشگاه صنعتی اصفهان توسط دکتر عارف شد. هسته مخابرات امن جهاد دانشگاهی دانشگاه صنعتی اصفهان به مدت ۱۰سال به فعالیت پژوهشی خود در راستای رفع نیازهای امنیتی نهادهای راهبردی کشور ادامه داد و در ادامه به منظور تثبيت فعاليت‌هاي انجام شده شركت صد درصد خصوصي پيام‌پرداز در سال ۷۵ با مشاركت ۱۲ نفر از دانش‌آموختگان رشته‌هاي مخابرات و كامپيوتر تأسيس شد.