فروش اطلاعات میلیاردها نفر در وب تاریک
کد مطلب: 15052
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۵۹
 
هکرها ۲.۲ میلیارد اطلاعات کاربری منحصربه‌فرد را به‌صورت رایگان منتشر کردند.
فروش اطلاعات میلیاردها نفر در وب تاریک
 
 
Share/Save/Bookmark
‫هکرها ۲.۲ میلیارد اطلاعات کاربری منحصربه‌فرد را به‌صورت رایگان منتشر کردند.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، هکرهایی که به سرویس‌های آنلاین رخنه می‌کنند تمایل دارند که اطلاعات ورود و تایید اعتبار به‌دست آمده را در وب تاریک بفروشند. در طول سال‌های اخیر چندین هک قابل توجه انجام شده که به نشت اطلاعات ورود میلیون‌ها کاربر منجر شده‌اند، اما حالا به نظر می‌رسد که هکرها اکثر این اطلاعات را در یک بسته نرم‌افزاری که شامل ۲.۲ میلیارد نام کاربری و رمز عبور است قرار داده و آن را به‌صورت رایگان در فضای اینترنت منتشر کرده‌اند.

بر اساس گزارش‌ها، این مجموعه ۲.۲ میلیاردی از نام‌های کاربری و رمز‌های عبور به‌صورت رایگان در فروم‌ها و تورنت‌های هکرها توزیع شده‌است. این بدان معناست که حالا هرکسی، حتی کسی که دقیقا از ماهیت و کاربرد این اطلاعات خبر نداشته‌باشد، می‌تواند به آنها دسترسی داشته‌باشد.

پیش از این نیز یک مجموعه بزرگ از ۷۷۳ میلیون نام کاربری و رمز عبور منحصربه‌فرد به صورت رایگان در اینترنت توزیع شده‌بود. حالا نیز یک دیتابیس از همین نوع اطلاعات با بیش از ۸۴۵ گیگابایت اطلاعات دزدی شده بر روی اینترنت قرار گرفته‌است. این‌طور به نظر می‌رسد که بیشتر این اطلاعات دزدیده‌شده از حملات صورت‌گرفته به کمپانی‌های صاحب نام مانند یاهو، دراپ باکس و لینکدین به دست آمده‌است. این مسئله برای کسانی که عادت به استفاده از یک رمز عبور برای همه حساب‌های کاربری خود دارند و از این نشت اطلاعات خبر ندارند مشکلی اساسی ایجاد خواهدکرد. این افراد درصورتی که هکر ها به صورت اتوماتیک نام‌های کاربری و رمزهای عبور را به امید یک نفوذ جدید ترکیب کنند بسیار آسیب‌پذیر خواهند‌بود.
مرجع : سایبربان