نتایج بررسی موسسه مکینزی
حمل‌و‌نقل هوشمند جزو اولویت‌هاست
کد مطلب: 15055
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۵۹
 
طبق بررسی موسسه مکینزی، حمل‌و‌نقل هوشمند در بیشتر شهرهای جهان جزو اولویت‌هاست.
حمل‌و‌نقل هوشمند جزو اولویت‌هاست
 
 
Share/Save/Bookmark
طبق بررسی موسسه مکینزی، حمل‌و‌نقل هوشمند در بیشتر شهرهای جهان جزو اولویت‌هاست.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، در پژوهش‌های موسسه جهانی مکینزی (Mckinsey Global Institut)، وضعیت توسعه اپلیکیشن‌های هوشمند در شهرهای منتخب در حوزه‌های حمل‌و‌نقل، امنیت، سلامت، انرژی و توسعه اقتصادی و مشارکت اجتماعی بررسی و مشخص شد که حوزه حمل‌‌و‌نقل، اولویت اصلی در اکثر شهرها به‌ویژه در اروپاست. برای مثال لندن در این زمینه پیشروترین شهر جهان است.

همچنین اپلیکیشن‌های حوزه امنیت در شهرهایی مثل ریودوژانیرو، کیپ‌تاون، مکزیک و شیکاگو که نرخ جرم و جنایت در آنها بالاست از اولویت بیشتری نسبت به سایر اپلیکیشن‌ها برخوردارند. در اکثر این شهرها، سیستم‌های نظارتی هوشمند، نقشه‌برداری به هنگام محل وقوع جنایت و تجهیز نیروهای پلیس به دوربین‌های پوشیدنی دست‌کم به‌صورت آزمایشی توسعه یافته‌اند.

شهرهای آمریکای شمالی نیز در زمینه توسعه اپلیکیشن‌های حوزه سلامت پیشتازند و به همین دلیل معمولا حوزه بهداشت و درمان در این کشورها درصد بالایی از رضایت را در میان شهروندان به همراه دارد.

شهرهایی که از لحاظ توسعه فناوری در موقعیت پیشرفته قرار دارند، معمولاً در توسعه اپلیکیشن‌های حوزه خدمات عمومی و انرژی نیز پیشتاز بوده‌اند. برای مثال در شهر دوبی، شبکه برق به کنتورهای هوشمند مجهز است و در شهرهای هوشمند شرق آسیا مثل پکن و شانگهای تجربه‌های شهروندی امتیازات بالایی دارد.

در زمینه توسعه اقتصادی، مسکن و مشارکت اجتماعی، شهروندان در سرتاسر جهان به نوعی پلتفرم ایجاد اتصال‌های شخصی دسترسی دارند. برای مثال، در شهرهایی مانند بوستون و سیاتل در آمریکا، اپلیکیشن ۳۱۱ برای موارد غیراورژانسی همانند گزارش دادن در مورد مزاحمت‌ها، دست‌اندازهای سطح خیابان‌ها یا تصاویر دیواری ارائه شده است.

در مجموع، نتایج این مطالعات نشان می‌دهد که حتی هوشمندترین شهرها نیز هنوز مسیری طولانی برای تحقق کامل اهداف موردنظر پیش رو دارند و اغلب شهروندان تنها با اپلیکیشن‌ها و برنامه‌های کاربردی حوزه حمل و نقل آشنایی دارند، در صورتی که اپلیکیشن‌های مربوط به خدمات عمومی و انرژی، هنوز چندان شناخته‌شده نیستند.
مرجع : خبرگزاری ايرنا