بیش‌تر از نصف جمعیت دنیا کاربر فعال اینترنت‌اند
کد مطلب: 15056
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۶
 
از ۷.۶۷۶ میلیارد نفر از جمعیت کره زمین بیش از ۵۷ درصد کاربر اینترنت هستند.
بیش‌تر از نصف جمعیت دنیا کاربر فعال اینترنت‌اند
 
 
Share/Save/Bookmark
از ۷.۶۷۶ میلیارد نفر از جمعیت کره زمین بیش از ۵۷ درصد کاربر اینترنت هستند.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، در تازه‌ترین گزارش  Hootsuite و We Are Social آمده‌است ۳ میلیارد و ۹۸۶ میلیون نفر از مردم جهان کاربر اینترنت فعال از طریق موبایل هستند.

بر این اساس ۵۲ درصد از کل جمعیت جهان «اینترنت روی موبایل» دارند.95  درصد از مردم آمریکای شمالی، ۹۴ درصد از اروپای غربی، ۸۰ درصد از جمعیت اروپای شرقی، ۶۰ درصد از آسیای شرقی، ۶۶ درصد از آسیای غربی و ۴۱ درصد از افریقای غربی اینترنت دارند.

همچنین به نسبت جمعیت، کشورهای آندورا، آروبا، برمودا، ایسلند، قطر، امارات، نروژ، دانمارک، کویت و لوکزامبورگ به ترتیب از ۹۹ تا ۹۸ درصد اینترنت دارند و برعکس کشور کره شمالی در صدر پایین‌ترین تعداد کاربران اینترنت نسبت به جمعیت قرار دارد. کره شمالی ۲۰ هزار کاربر اینترنت معادل ۰.۰۸ درصد از جمعیت کشور دارد.

۱.۴ درصد از مردم اریتره، ۵ درصد از مردم چاد، ۵.۴ درصد از مردم جمهوری افریقای مرکزی، ۵.۴ درصد از مردم بروندی، ۶.۲ درصد از مردم جمهوری کنگو، ۷.۸ درصد از مردم گینه بیسائو، ۹.۷ درصد از مردم سومالی، ۹.۸ درصد از مردم ماداگاسکار و ۱۰ درصد از مردم نیجر به اینترنت دسترسی دارند که جزو پایین‌ترین تعداد کاربران اینترنت نسبت به جمعیت هستند.


مرجع : خبرآنلاین