روند حرکت لینوکس در سال ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹
لینوکس ایمن‌تر و سریع‌تر خواهدشد
کد مطلب: 15061
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۰۵
 
لینوکس در سال ۲۰۱۹ احتمالا پیشرفت‌های بزرگ‌تری را در زمینه امنیت و سرعت عمل تجربه خواهدکرد.
لینوکس ایمن‌تر و سریع‌تر خواهدشد
 
 
Share/Save/Bookmark
لینوکس در سال ۲۰۱۹ احتمالا پیشرفت‌های بزرگ‌تری را در زمینه امنیت و سرعت عمل تجربه خواهدکرد.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، در سال ۲۰۱۸ لینوکس سالی همراه با پیشرفت و تعالی نسبی و البته کند را پشت سر گذاشت و توانست ساختار خود را نسبت به سال قبل بهتر نماید. تمامی افرادی که به این حوزه علاقمند هستند یا در این زمینه فعالیت می‌کنند، تمایل دارند که بدانند در سال ۲۰۱۸ چه اتفاقاتی رقم خواهد خورد.

بسیاری از توسعه‌دهندگان و افرادی که روند حرکت و رشد لینوکس را به صورت مداوم و مستمر پیگیری می‌کنند، تمایل دارند که علت توقف نسبی لینوکس در سال ۲۰۱۸ را بدانند.

جالب است که این سیستم‌عامل در سال ۲۰۱۸، تحرک نسبتا پایینی داشت. در طول دوازده‌ماه سال ۲۰۱۸، پروژه‌های مختلفی در اکوسیستم لینوکس کار شد و پیشرفت‌های خوبی در حوزه‌های کاری اتفاق افتاد. بسیاری از علاقه‌مندان و توسعه‌دهندگان منتظر هستند که در سال ۲۰۱۹ تحولی بزرگ در حوزه لینوکس انجام شود.

به عقیده برخی سال ۲۰۱۸، سال لینوکس دسکتاپ بود و بسیاری باور داشتند که سیستم‌عامل لینوکس در سال ۲۰۱۸ پیشرفت خواهدکرد و جایگزین ویندوز خواهدشد.

در حال حاضر بسیاری از سرورها روی لینوکس اجرا می‌شود و ابررایانه‌ها از سیستم عامل لینوکس استفاده می‌کنند. همچنین گوشی‌های اندروید روی کرنل(هسته) لینوکس راه‌اندازی می‌شود و حتی اینترنت اشیاء و کامپیوترهای خودکار هم روی انواع لینوکس کار می‌کنند.

این سیستم‌عامل در سال ۲۰۱۸ تمام تلاش خود را به کار بست که به‌عنوان سیستم عامل اصلی معرفی شود، ولی طبعا کنار زدن شرکت بزرگی چون مایکروسافت کار آسانی نیست. یکی از علل برتری سیستم عامل ویندوز این است که با هر کامپیوتری به فروش می‌رسد و در اختیار کاربران قرار می‌گیرد و حتی محصولات آن هم همراه با ویندوز در اختیار مشتریان قرار می‌گیرد. نتیجه این است که لینوکس برای رسیدن به برتری نسبت به ویندوز باید بیش از پیش پیشرفت کند.

به نظر کارشناسان، لینوکس در سال ۲۰۱۹ احتمالا پیشرفت‌های بزرگ‌تری را تجربه خواهدکرد. این سیستم عامل قصد دارد که در سال ۲۰۱۹ وارد حوزه اینترنت اشیاء، فناوری ابری، ابررایانش و هوش مصنوعی شود و کنفرانس‌های مختلفی را برای شناساندن لینوکس به مردم جهان و توسعه دهندگان آغاز نماید.

این سیستم عامل در سال جاری میلادی در زمینه امنیتی و سرعت عمل هم پیشرفت خواهدکرد.
مرجع : ایتنا